Meta przedstawia nowe narzędzia dla twórców

Aktualności

Firma ogłosiła dodanie nowych funkcji, które pomogą twórcom zwiększyć zarobki oraz zaangażować społeczność. Wśród opcji będzie dostępne m.in. narzędzie do kolekcjonowania i sprzedaży NFT.

Meta poinformowała o narzędziach, które mają wkrótce być dostępne na Instagramie. „Tworzymy produkty, które pomagają twórcom docierać do odbiorców, rozwijać ich społeczności i zarabiać pieniądze” – z oficjalnego komunikatu można wywnioskować, że Meta na cel stawia nie tylko monetyzację, lecz także budowanie bardziej zaangażowanych społeczności. Firma, dostrzegając konkurencyjność ze strony TikToka czy Twittera (niedawno przejętego przez Elona Muska), zamierza wprowadzić nie tylko podobne funkcje co wymienione platformy, lecz także otworzyć się na sektor NFT.

POLECAMY

Sprzedaż NFT na Instagramie

Kluczowym narzędziem ma być możliwość sprzedaży NFT. Mimo kontrowersji związanych z niewymiennymi tokenami, firma przedstawiła funkcję umożliwiającą handel NFT na Instagramie, a w późniejszym etapie również na specjalnie do tego przeznaczonej stronie. Przy współpracy z Polygon twórcy będą mogli tworzyć i prezentować zaprojektowane przez siebie NFT, a fani kupować je w ramach wsparcia. Cyfrowe kolekcje będą uwzględniały również filmy oraz zawierały informacje o kolekcjach, mające na celu zachęcić użytkowników do kupna danego tokenu.

Subskrypcje na Facebooku

Funkcja subskrybowania treści danego twórcy staje się coraz bardziej popularna. Dotychczas pojawiła się m.in. na Twitterze i TikToku. Zdaniem Mety ma ona nie tylko umożliwić twórcom rozwój, lecz także wzmacniać społeczność –  subskrybenci będą mogli mieć dostęp do ekskluzywnych treści jak zdjęcia, transmisje, stories czy materiały wideo. Ponadto otrzymają plakietkę informującą o statusie subskrybenta oraz możliwość uczestniczenia w specjalnym chacie. Ceny subskrypcji mogą wahać się od 0,99 UD do 99,99 USD i będą prawdopodobnie zależne od autora konta.

Na razie funkcja jest dostępna wyłącznie dla wybranych twórców m.in. dla aktora Colego Sprousa.

Prezenty i wirtualna waluta

Kolejnym sposobem na monetyzacje mają być prezenty oraz gwiazdy. Gwiazdy to wirtualna waluta, która będzie umożliwiała twórcom zarobek na platformach Meta – fani mogą kupować gwiazdki oraz wysłać je twórcom podobnie jak prezenty.

Profesjonalny pulpit na Facebooku

Meta uruchamia także zupełnie nowy tryb profesjonalny dla Facebookowych profili, dzięki któremu twórcy będą mogli budować i lepiej monitorować grupy obserwujących pod względem zaangażowania do publikowanych postów. Pulpit umożliwi również podgląd na otrzymane prezenty, gwiazdki oraz subskrypcje.

Przypisy