Jak przeprosić za popełniony błąd w e-mailu?

Aktualności
Życie marketingowca to nie tylko pasmo sukcesów, ale i kryzysów, które trzeba szybko opanować. Sporo z nich rodzi się w wyniku wysłania nieprawidłowej wiadomości na skrzynki elektroniczne klientów. W rezultacie czasami konieczne jest wysłanie do wszystkich odbiorców e-maila, w którym znajdą się przeprosiny za zaistniałą sytuację. Jak przeprowadzić taką operację sprawnie i bezboleśnie, a do tego tak, aby klienci byli zadowoleni? Dzisiaj przedstawiamy porady, które mogą się przydać przy planowaniu wysyłki wiadomości z przeprosinami.

Jak mówi powszechnie znane przysłowie, błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. W dobie kryzysu przede wszystkim trzeba zachować zimną krew i pamiętać o tym, że nikt z nas nie jest perfekcyjny. Od samego błędu ważniejsze jest to, w jaki sposób na niego zareagujemy. A jak wypada to zrobić?
Tego można się dowiedzieć z naszego poradnika.

POLECAMY

Najczęściej popełniane błędy

Wieczny pośpiech w dziale marketingu potrafi być przyczyną wielu błędów przy wysyłaniu różnego rodzaju newsletterów czy innego rodzaju masowej korespondencji do klientów. Zwykle części nieprawidłowości można uniknąć, wysyłając testowego e-maila, na przykład do koleżanki z biura. Do najczęściej występujących chochlików należą:

Błędna treść e-maila – Wiadomość jest nieaktualna, informuje o promocji, której już nie ma, lub po prostu pomyliliśmy daty i e-maila, który miał być w przyszłym tygodniu, wysłaliśmy dzisiaj. Często błędna treść wynika z kłopotów z...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy