Ekorozwiązania, które warto wprowadzić do swojego domu – 5 trendów

Aktualności

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z faktu korzystania z naszej planety, bez dawania jej wielu rzeczy w zamian. Mając już możliwości zredukowania tego negatywnego wpływu, wiele osób wyraża chęć do wprowadzania ekologicznych rozwiązań do swoich domów i mieszkań. Jakie są najnowsze treny w tym zakresie? Poznaj 5 najciekawszych ekorozwiązań.

1. Filtry do wody

Na początku trzeba powiedzieć, że plastik jest tworzywem, które rozkłada się setki lat, przez co stwarza poważne zagrożenie – zajmujemy coraz większą ilość miejsca na planecie, a plastik wraz z nami. Jest on również niebezpieczny dla niezdających sobie z tego sprawy zwierząt. Najczęściej mówi się o plastikowych woreczkach i opakowaniach, jednak równie wielką szkodę wyrządzają butelki wody mineralnej, które produkowane są w ogromnych ilościach. Rozwiązaniem na ten problem są filtry do wody, które pozwalają pić tak zwaną "kranówkę". W innym wypadku, bez odpowiednich filtrów, woda mogłaby zawierać zbyt duże ilości kamienia, jak i możliwe niebezpieczne substancje. Oprócz filtrów do wody w domu świetną opcją są też butelki mobilne, które zostały zaopatrzone w filtr. W ten sposób można je uzupełniać, gdziekolwiek tylko jesteśmy.

POLECAMY

2. Listwy z wyłącznikami prądu

Każdy fan ekologicznych rozwiązań na pewno zastanawiał się nie raz, czy prąd, który pobierają urządzenia w stanie spoczynku, ale wciąż będąc podłączonymi do listwy, jest dużych wartości. Niestety może tak się zdarzyć, jednak prostym tego rozwiązaniem są listwy z wyłącznikami prądu, które pomogą w odcięciu niechcianego dopływu, co sprawi, że nie tylko zredukujemy ilość potrzebnej nam energii, ale też obniżymy koszty comiesięcznych rachunków.

3. Meble z recyklingu

Coraz częściej myślimy o tym, ile drewna idzie na produkcję naszych ulubionych szafek, półek i komód. Wszystko to sprawia, że jednym z nowych ekotrendów jest odnawianie starych mebli, jak i używanie materiałów recyklingowych, aby stworzyć nowe. Świetnym tego przykładem są meble z palet, które nadają postindustrialny, piękny charakter mieszkaniu, szczególnie jeśli ktoś potrafi je odpowiednio wystylizować i obrobić. Nie jest to kosztowne, a zwykła frezarka wystarczy, aby wykonać rzeźbienia, które ozdobią mieszkanie miłośników ekorozwiązań.

4. Kompostowniki

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie musimy już zagracać planety naszymi organicznymi śmieciami, a zamiast tego – odżywić ją, dodając do niej żyzną glebę. Kompostownik zamieni nasze resztki obiadu na glebę o często bardzo wysokiej jakości, co pomoże nie tylko w uprawach przy domkach jednorodzinnych, ale również w pomniejszych kompozycjach kwiatowych na balkonach. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie uprawy własnych warzyw i owoców, co na pewno zainteresuje niejednego ekofana.

5. Płócienne torby

Jak już zostało wspomniane przy punkcie dotyczącym filtrów do wody, plastikowe torby potrafią rozkładać się przez setki lat. Naturalnym rozwiązaniem są płócienne torby, które można prać tak często, jak tylko tego pragniemy. Wystarczy zabrać je na każde zakupy, redukując w ten sposób potrzebę produkcji plastikowych odpowiedników. Dziś są one często pięknie ozdabiane, więc mogą również oddawać nasz styl.

Każdy, kto szuka miejsca, w którym mógłby wprowadzać swoje ekorozwiązania, powinien spojrzeć na apartamenty w Trójmieście na obido, a na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.

Przypisy