Dekalog tworzenia e-booka od A do Z

Temat numeru

Polscy internauci są coraz bardziej zmęczeni reklamami, które atakują ich z każdej strony. Świadczy o tym m.in. fakt, że ponad 40% z nich korzysta z adblocków. Co więcej, już teraz prawie 400 osób miesięcznie wpisuje do sieci zapytania związane z wyłączeniem reklam na YouTubie czy w smartfonie. Jak więc trafić do potencjalnych klientów, aby ich do siebie nie zniechęcić? Jest na to prosty sposób. Daj im to, czego potrzebują. I co najważniejsze, zrób to w przystępnej formie. Na przykład w formie e-booka!

E-book jako forma content marketingu

Podejście do działań marketingowych się zmienia. Coraz więcej mówi się o kreatywnych formach angażowania odbiorcy i o oferowaniu mu realnych wartości. W tym celu często wykorzystywane są działania z zakresu content marketingu. Potwierdzają to m.in. badania przeprowadzone przez Marketing Institute, z których wynika, że ok. 90% marketerów B2B stawia content marketing w centrum swoich działań. W sektorze B2C także zajmuje on ważną pozycję. 
Z pewnością wiesz, że content marketing jest pojęciem bardzo pojemnym, zwłaszcza gdy mowa o formatach treści. Wideo, podcast, grafika – możliwości masz wiele. Nie oznacza to jednak, że tekst pisany przeszedł do lamusa. O ile niemal każda marka prowadzi blog firmowy, na którym publikuje różne artykuły, o tyle jedynie niewielka część idzie o krok dalej i udostępnia swoim klientom realnie wartościowe treści w innej formie. W formie książki. 
Poważnie? Tak, poważnie. I Ty możesz wydawać swoją elektroniczną książkę, o ile tylko masz do zaoferowania wartościową treść dla swojej grupy odbiorców. Dlaczego warto to zrobić i przede wszystkim – kiedy? 

POLECAMY

Kiedy warto wydać e-booka?

Prowadzisz firmę lub markę osobistą? W takim razie musisz zdawać sobie sprawę, że oferowana przez Ciebie usługa czy też produkt nie jest jedyną rzeczą, jaką możesz dać swoim klientom. Dajesz im wartość...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy