Autor: Milena Majchrzak

Dyrektor zarządzająca SEMSTORM. Z branżą interaktywną związana od 9 lat, pierwsze kroki stawiała, tworząc portale i strony internetowe. Od 2010 r. zajmuje się analityką internetową, ma doświadczenie w pracy z Google Analytics i Adobe Analytics. Prowadziła wdrożenia, prelekcje i szkolenia dla polskich oraz zagranicznych klientów korporacyjnych. W SEMSTORM od początku jego istnienia odpowiedzialna jest za zarządzanie operacyjne, rozwój narzędzia i edukację rynku. Prywatnie miłośniczka astronomii, mitologii i gier komputerowych. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak skutecznie podglądać konkurentów?

Wszelkiego rodzaju porównania są nam znane od tysiącleci. Pobudzają naszą wyobraźnię, pozwalają na określenie pozycji, ocenę możliwości i dostarczają motywacji do rozwoju. Komercyjny benchmarking narodził się w drugiej połowie XX w. i z niewielkimi zmianami funkcjonuje do dzisiaj.

Czytaj więcej

Jak kalkulować i ile kosztuje kliknięcie w wyszukiwarce Google?

Promocja w wyszukiwarkach jest istotną składową działań marketingowych prowadzonych online. Jeśli przygotowujesz się do rozpoczęcia promocji, poświęć chwilę i oszacuj koszty pozyskania użytkownika z tych dwóch kanałów. Gdy prowadziłeś już jakiekolwiek działania, jesteś w nieco lepszym położeniu, ponieważ możesz wykorzystać dane historyczne, jednakże i bez tych informacji z pewnym przybliżeniem możesz określić, ile kosztuje kliknięcie w Google.

Czytaj więcej