Autor: Marta Idczak

Od wielu lat związana z branżą farmaceutyczną w obszarze sprzedaży, zarządzania i marketingu. Dwa lata temu wydała książkę w całości poświęconą biznesowi aptecznemu. Obecnie kapitan statku kosmicznego St-38, na którego pokładzie pokazuje ludziom, jak efektywnie wykorzystać storytelling do komunikowania marki. Prowadzi szkolenia, warsztaty i kursy online ze storytellingu oraz komunikacji marki w social mediach. Wierzy, że już niedługo zadzwoni do niej NASA i będzie tam miała swój gabinet. Kontakt z kapitanem: st38@martaidczak.com. Strona: www.martaidczak.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak dobrze zaprojektować opowieść marki?

Pamiętam taką kampanię video, która nazywała się „Power of words”. Stworzyła ją agencja Purplefeather, związana z copywritingiem i marketingiem online. Przypominam sobie powiększającą się liczbę wyświetleń tej historii na YouTube, która teraz pokazuje grubo ponad 25 milionów odsłon. Przejmująca historia. Na placu, przy schodach, siedzi niewidomy mężczyzna. Obok niego karton z napisem: „Jestem niewidomy, proszę o pomoc”. I totalna znieczulica. Nikt go nie zauważa. Tak jest do momentu, gdy hasło na poniszczonym kartonie nie ulega zmianie. Nagle podchodzi do niego kobieta i zmienia napis na: „Jest piękny dzień. A ja nie mogę go zobaczyć”. Chyba nie muszę nikogo pytać, dlaczego po zmianie słów bohater dostał to, o co poprosił.

Czytaj więcej

Jak wykorzystać storytelling do zarządzania komunikacją wewnątrz firmy

Podstawowym błędem, jaki często popełniają zarządzający firmą, jest zakładanie, że o jej wartości stanowi tylko konsument. 

Czytaj więcej