Autor: Lucyna Koba

Ekspert marketingu online i offline z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w budowaniu strategii komunikacyjnej. W Gemiusie od lutego 2019 jako business development director odpowiada za rozwój nowatorskich badań gemiusPostBuy oraz gemiusAdReal umożliwiających jednoźródłowy pomiar i analizę kampanii reklamowych emitowanych w mediach tradycyjnych i online. Wcześniej zdobywała doświadczenie w domach mediowych w obszarach planowania i zakupu mediów, negocjacji i strategii mediowych. Współautorka wielu nagrodzonych kampanii, docenionych czternastoma statuetkami Effie Awards oraz sześcioma statuetkami IAB Mixx Awards.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Viewability, Ad Block, Ad Fraud... Jakie są wyzwania reklamy programatycznej na 2022 r.?

Światowa pandemia zmieniła oblicze gospodarki, w tym również branży reklamowej. Ograniczenie kontaktów społecznych i idąca za nim zmiana nawyków zakupowych klientów na całym świecie postawiła przed reklamą nie tylko nowe wyzwania, ale również podniosła wagę tych już poznanych. Wraz z radykalnym wzrostem ruchu w internecie i towarzyszącym mu skokiem liczby reklam, specjaliści muszą ponownie przyjrzeć się zjawiskom, takim jak viewability, ad block czy ad fraud.

Czytaj więcej

Jak firmy FMCG reklamują produkty sezonowe? Case study wybranych marek

Sezon letni gości już u nas od kilku dni – rozpoczeły się wakacje szkolne, termomerty informuja nas o afrykańskich upałach. Pogoda nie pozostaje bez wpływu na to, co dzieje się w branży reklamowej. Marketerzy prześcigają się w wymyślaniu atrakcyjnych ofert specjalnych i nietuzinkowych kampanii. Wszystko po to, by lato kojarzyło się konsumentom nie tylko z upałem i wypoczynkiem, ale i z wyjątkową ofertą ich marek.

Czytaj więcej