Autor: Krzysztof Czok

Board member sieci reklamowej Społeczności, do której należy autorski ad serwer tri-table. Zarządza działem klientów bezpośrednich, sieci afiliacyjnych, programmatic, traffic, IT oraz wydawców. Ekspert IAB Polska w obszarze programmatic, członek grupy roboczej programmatic przy IAB Polska. Absolwent informatyki i ekonometrii oraz socjologii Politechniki Śląskiej, a także studium podyplomowego z analityki finansowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wydawcy i reklamodawcy, czego o sobie nie wiecie w kontekście programatycznego zakupu reklam? Obalamy największe mity o programmaticu

Marketerze, nadszedł czas, w którym nie powinieneś się już zastanawiać, czy w ogóle warto stawiać na programatyczny model zakupu reklam. Teraz musisz już podjąć decyzję, czy robić to samemu, czy za pośrednictwem specjalizującej się w tym temacie agencji. Wydawcy, którzy emitują m.in. twoje reklamy, bardzo dobrze wiedzą, że reklama sprzedawana automatycznie daje dodatkowe przychody. Jednak nie wszyscy jeszcze dobrze zrozumieli, jak działa ten ekosystem, dlatego na rynku krąży wiele mitów na temat reklamy programmatic – zarówno po stronie kupującego (reklamodawcy), jak i sprzedającego (wydawcy). Czas te mity obalić.

Czytaj więcej