Autor: Joanna Wojtysiak-Tierling

Specjalizacje: e-commerce, prawo marketingu, ochrona konsumentów, ochrona danych osobowych. W pracy szczególnie stawia na relację z klientem. Zawsze stara się, by proponowane przez nią rozwiązania były nie tylko zgodne z prawem, ale również przyjazne dla biznesu. Nauczyła się tego współpracując zarówno z dużymi podmiotami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorcami. Mimo że na co dzień pracuje zza monitora, to uwielbia kontakt z ludźmi. Interesują ją ich doświadczenia i oczekiwania, dzięki czemu udaje jej się tworzyć jeszcze dogodniejsze i bardziej przystępne treści.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Influencer marketing – skuteczna forma marketingu, która niesie ryzyko

Czy influencer marketing wciąż jest efektywny? Czy współpraca z influencerem rodzi ryzyko? Czy rozpoczynając współpracę z influencerem, należy się zabezpieczyć dobrze sporządzoną umową? Na wszystkie te pytania odpowiedź jest twierdząca. Ten tekst będzie o tym, jak prawo przeplata się z marketingiem. Dowiecie się z niego, jak poukładać współpracę z influencerem, by uniknąć rozczarowań. Pretekstem do powstania artykułu jest trwająca od kilku tygodni afera z udziałem znanych twórców internetowych, z którymi chętnie współpracowały popularne marki.

Czytaj więcej

Pięć kwestii prawnych na rok 2024, o których musi wiedzieć każdy e-commerce manager

Branżą dopiero co wstrząsnęła seria zmian prawnych wynikających z wdrożenia w Polsce dyrektywy Omnibus. Okrętem flagowym tej dyrektywy jest obowiązek prezentowania klientom najniższej ceny produktu z 30 dni przed obniżką. Kiedy czytasz te słowa, jesteś już po pierwszym Black Friday w postomnibusowej rzeczywistości i sam wiesz najlepiej, że zapewnienie zgodności z tymi wymaganiami to nie lada wyzwanie. Z prawem jest jednak jak z jazdą na rowerze i nie chodzi tu o to, że tego się nie zapomina. Chodzi o coś innego – o to, że jeśli się zatrzymujesz, to tracisz równowagę. Dlatego pora znowu skierować myśl do przodu – na to, co przyniesie rok 2024. Pokażemy Ci pięć kwestii prawnych, które istotnie wpłyną na branżę w kolejnym roku.

Czytaj więcej