Autor: Grzegorz Krzemień

Prezes agencji GoldenSubmarine, przewodniczący branżowej rady ds. kompetencji certyfikatu DIMAQ. Od 1996 r. związany jest z branżą digitalową. Od zawsze kapitan największej w Polsce łodzi podwodnej: niezależnej i ozłacanej nagrodami agencji reklamowej GoldenSubmarine o interaktywnym rodowodzie. Prywatnie uważa ją za najlepszą agencję w Polsce, a do jego poglądu przyłącza się duża grupa osób z branży. W ramach cyklicznego raportu opracowywanego przez redakcję „Media & Marketing Polska” Złota Łódź została trzykrotnie uhonorowana tytułem Agencji Interaktywnej Roku – w tym przez dwa lata z rzędu (2017 i 2018). GoldenSubmarine ma na koncie także wyróżnienia Zaufanie Roku („Press”, 2016), Wynik Roku („Press”, 2017) i Partner na Lata („M&MP”, 2016). W chwilach, gdy nie steruje Złotą Łodzią, bez przerwy czyta. Pozycje, które uważa za godne uwagi, poleca na firmowym blogu i całej swojej załodze.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

NFT – niewymienialny token

Na temat NFT od kilku miesięcy w branżowych mediach trwa prawdziwa fala zachwytu... pomieszanego z niezrozumieniem. Masową wyobraźnię w 2021 r. rozpaliły wielkie kwoty płacone przez nabywców za NFT cyfrowych obrazów. Rekord to 69 mln dolarów (tak, tak, sześćdziesiąt dziewięć milionów dolarów!) za cyfrowy obraz, którego autorem jest amerykański artysta digitalowy Beeple. Przełomem NFT obwołano w Polsce kupno rzeźby Tomasza Górnickiego. W tym momencie u każdego „niewkręconego” w ten świat rodziły się pytania: ale jak to rzeźba w internecie? No i dlaczego ktoś za skan 3D tej rzeźby zapłacił ponad 300 tys. zł1?

Czytaj więcej

Tuning serwisu WWW – jak zweryfikować słabe i mocne strony witryny internetowej? Ranking aplikacji i narzędzi web managera

Jeśli masz swoją witrynę, na pewno chciałbyś, żeby dotarła do jak największej grupy odbiorców i była pozytywnie odbierana. Ten cel będzie trudny do osiągnięcia, jeśli witryna zawiera dużo defektów funkcjonalnych – nie można jej odtworzyć na urządzeniach mobilnych lub jest problem z nawigacją czy zrozumieniem zawartej w niej treści.

Czytaj więcej