Autor: Dominika Trawka

Autorka pierwszego w Polsce bloga o biznesie i marketingu marek luksusowych. MarketingPremium.pl, założycielka międzynarodowej firmy doradczej Luxury Consulting Online. Autorka artykułów branżowych oraz mówca publiczny. Wcześniej wieloletni praktyk marketingu w jednej z największych firm kosmetycznych na świecie. Posiada certyfikat „Management of Fashion & Luxury Companies” Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. dominika@marketingpremium.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak komunikować markę premium w 2022 r.? Pięć kroków do sukcesu

Dziś wiele marek pragnie zachwycać swoich odbiorców, czarować jakością, pomysłem, projektem, wykonaniem. Nawet marki osobiste chcą pozycjonować się jako marki premium, wyżej się ceniąc, by w efekcie trafić do klienta, który je doceni. Pytanie za co konkretnie? Jak budować markę, pokazać wartość dodaną, budzić pożądanie i docierać do klienta, który skłonny jest zapłacić więcej? W tym artykule znajdziesz 5 cennych wskazówek, jak tego dokonać!

Czytaj więcej

Digital marketing produktów premium. Jak komunikować online, by zachwycać – 8 kroków do sukcesu

Marki luksusowe bardzo długo stroniły od obecności w internecie z obawy o utratę swojego wizerunku. Nadeszły jednak czasy, kiedy nie mogą już dłużej bagatelizować tego zjawiska. Wręcz przeciwnie – jeśli chcą utrzymać dotychczasowych klientów, a tym bardziej wychować sobie rzeszę nowych – muszą dopasować się do realiów, a nawet myśleć kilka kroków do przodu. Digital marketing produktów premium już dzisiaj jest ważny, a jutro może stać się kluczowy. Okazuje się bowiem, że aż 60% zakupów produktów z wyższej półki jest dokonywana pod wpływem tego, co konsumenci znajdują w sieci (według L2 Research). Wygląda więc na to, że obecność w sieci marek luksusowych i premium jest faktem. Tylko jak komunikować marki z wyższej półki, by zachwycać albo chociaż zostać zauważonym? Wystarczy mieć na uwadze kilka kluczowych kwestii.

Czytaj więcej