Autor: Damian Skowron

Prawnik, redaktor prowadzący portalu Infor.pl. Absolwent studiów podyplomowych z marketingu internetowego w Szkole Głównej Handlowej oraz „Akademii Kompetencji Menedżera” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kieruje zespołem redaktorów w portalu Infor.pl, przeprowadza szkolenia z zakresu optymalizacji i pozycjonowania treści. Prywatnie pasjonat nowoczesnych technologii, analityki internetowej oraz rozwiązań marketingowych skierowanych do sektora usług specjalistycznych – w tym prawników.
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zorganizować konkurs na Facebooku zgodny z prawem?

Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem konkurs na Facebooku, który czynił zadość nie tylko regulaminowi amerykańskiego giganta, ale także obowiązującemu w Polsce prawu. Pamiętam jednak, ile w minionym tygodniu widziałem konkursów, do których miałem większe albo mniejsze zastrzeżenia… Całe mnóstwo. Czy rzeczywiście jest tak źle? TAK. Nawet bardzo. O ile duże firmy korzystają ze wsparcia prawników, o tyle małe podmioty popełniają szereg błędów, nawet nie zdając sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji.

Czytaj więcej

Prawne aspekty prowadzenia portalu internetowego

Jeżeli kogoś nie ma w internecie, nie istnieje. Obecnie niemal każda firma ma swoją stronę internetową. Jak zgodnie z prawem administrować stronę? Jak zbierać i wykorzystywać dane użytkowników twojego serwisu? Czym są niedozwolone klauzule umowne?

Jak w praktyce przestrzegać prawa autorskiego? Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby zgodnie z prawem prowadzić stronę internetową.

Czytaj więcej