Autor: Anna Moczulska

Senior Digital Analyst, Artegence Z branżą marketingu internetowego związana od 2016 r. Założycielka i Digital Analyst w Moczulska Digital Analytics oraz Senior Digital Analyst w Artegence. Przed Artegence była team leaderem Data Analytics Team w Sempai, a wcześniej zdobywała doświadczenie, pracując dla takich marek jak TVN czy Isobar. Na co dzień wdraża narzędzia analityczne w produktach cyfrowych i zapewnia bieżącą pomoc w analizie danych. Współautorka e-booka „Analityka treści w kampaniach marketingowych”. Anna jest również szkoleniowcem – prowadzi między innymi zajęcia na studiach podyplomowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, a jej prezentacja na #semKRK17 została uznana przez publiczność za najlepszą podczas całego wydarzenia.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wyższy poziom analityki GA4 – jak zdefiniować na nowo cele i konwersje, zrozumieć zmiany w modelowaniu atrybucji i łączyć dane z różnych źródeł?

Licznik po odpaleniu panelu Google Analytics niestrudzenie odlicza dni i minuty do końca ważnej ery w świecie marketingu internetowego – ery Universal Analytics. Każdy, kto „robi internety” i przez ostatnie dwa lata nie żył pod kamieniem, wie, że 1 lipca 2023 r. jedynym narzędziem od Google do agregacji i analizy ruchu w naszych serwisach będzie GA4. Zakładam więc, że wszyscy poważnie podchodzący do rozwoju swojego biznesu w sieci mają już GA4 skonfigurowane – przynajmniej w wersji podstawowej. W tym tekście nie skupimy się więc na wdrożeniu narzędzia – zresztą takich tekstów w internecie jest już niezliczenie wiele. Ponieważ wszyscy skupiliśmy się na wdrażaniu narzędzia, ciągle brakuje praktycznych porad dotyczących tego, w jaki sposób z GA4 korzystać, i na tym właśnie skupimy się w tym tekście – a w zasadzie na kilku najważniejszych aspektach, czyli konwersjach, atrybucji i łączeniu źródeł. Bo o korzystaniu z GA4 w pełnym spektrum można by było napisać niejedną książkę.

Czytaj więcej

Pięć rzeczy, które GA4 zmieni w Twojej codziennej pracy

Google Analytics 4 to gorący temat dla branży marketingu internetowego, a zwłaszcza świata analityki, już od ponad 2 lat. Za pomocą tego narzędzia Google po raz kolejny udowadnia nam, jak jest nieprzewidywalne. Problem ten nie dotyczy już tylko SEO-wców, którzy czekają w napięciu na kolejny niezapowiedziany update algorytmów indeksujących. Teraz dotyczy, tak naprawdę, każdego marketera.

Czytaj więcej