Masz wiadomość czyli prosty przepis na sukces marki.

Aktualności
Przepisów na sukces marki jest tak wiele jak firm, które ten sukces osiągnęły. Wydaje się, że wystarczy świetny pomysł, przeszkoleni pracownicy i technologia pracy, by zacząć zarabiać na swoim produkcie. Największy problem pojawia się wtedy, gdy wszystko to mamy, a nasz towar nie sprzedaje się. Jak temu zaradzić?

Każdy, kto próbował wystartować z jakimś nowym biznesem, wie, że nie wszystkie produkty sprzedają się jak świeże bułeczki. Niekiedy bardzo trudno precyzyjnie określić grupę docelową danej usługi albo dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Problem ten spotyka między innymi  przedsiębiorców dostarczających rozwiązań z obszaru nowych technologii. Ich produkty często adresowane są do wąskiej, wyspecjalizowanej grupy odbiorców. Niekiedy lokalny rynek nie jest wystarczającym źródłem dochodu. Okazjonalne sprzedaże nie są w stanie stworzyć płynności finansowej przedsiębiorstwa. Z kolei modyfikacja technik sprzedażowych firmy pochłania czas i pieniądze. Przedsiębiorcy zamiast udoskonalać swój produkt, musieliby się skupiać na jego dystrybucji. Właśnie w tym miejscu pojawia się potrzeba wsparcia z zewnątrz.

POLECAMY

 

- Najważniejszym etapem jest nawiązanie pierwszego kontaktu z potencjalnym klientem. Kluczową rolę odgrywa tu obserwacja rynku, tak aby trafnie określić grupę docelową danego produktu. Dopiero wtedy wiemy, do kogo skierować nasz komunikat. Możemy więc wysłać spersonalizowaną wiadomość e-mailową – mówi Bartosz Majewski COS w Right Hello, firmie z obszaru otbound marketingu.

 

Nawiązywanie kontaktu bezpośredniego przy pomocy wiadomości e-mailowych to skuteczna metoda zwłaszcza w przypadku firm B2B. Obecnie większość przedsiębiorstw posiada służbowe skrzynki mailowe. Wysłanie takiej wiadomości ułatwia wejście w re...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy