Jak tworzyć kreacje reklamowe online z wykorzystaniem gotowych narzędzi – narzędzia kreatywne dla nie-grafika

Temat numeru

Zajęcie spędzające sen z powiek każdemu social media managerowi (i nie tylko), który nie opanował umiejętności obsługi Photoshopa? Odpowiedź jest jedna – tworzenie grafik na potrzeby komunikacji w social media i działań marketingowych w ogóle. A może być łatwo oraz przyjemnie, choć niekoniecznie szybko. Wszystko dzięki odpowiednim narzędziom i aplikacjom.

Utarło się przekonanie, że najlepsza graficzna przyjaciółka prawie każdej osoby pracującej w marketingu to Canva, czyli jedno z najbardziej uniwersalnych i znanych narzędzi do tworzenia grafik na potrzeby digitalu czy nawet druku. Wadą tego popularnego rozwiązania jest powtarzalność projektów, które w nim stworzymy. Czy istnieją zatem inne aplikacje potrafiące usprawnić pracę, stworzyć coś z niczego i zachwycić odbiorców designem? Jak najbardziej. W poniższym artykule znajdziesz subiektywny przegląd takich narzędzi. 

POLECAMY

1. Uniwersalne rozwiązania

Omawiane tutaj aplikacje czy narzędzia pozwolą Ci podejść do tworzenia grafik kompleksowo. Znajdziesz w nich możliwość tworzenia kreacji przeznaczonych do różnych mediów społecznościowych, reklam, ale także grafik do digitalu, druku, a nawet wizytówek czy niekiedy logotypów.
 

Jak skutecznie obchodzić się z poniższym poradnikiem? 

  1. Pamiętaj, że wybór narzędzi zawsze jest subiektywny. Coś, co odpowiada jednej osobie, niekoniecznie spełni potrzeby drugiej. Nie ma uniwersalnego, idealnego narzędzia. Znajdź takie, które będzie idealne dla Ciebie. 
  2. Nie poświęcaj całego życia na testowanie. Mówi się, że wystarczy około 10 minut, aby stwierdzić, czy z aplikacją jest nam po drodze, czy jednak powinniśmy szukać innego rozwiązania. Nie poświęcaj na testy większej ilości czasu.
  3. Znalazłeś narzędzie, które odpowiada na Twoje potrzeby? Nie marnuj czasu i nie szukaj dalej. Wykorzystaj to, które w danym momencie jest dla...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy