Autor: Michał Zajdel

Head of Media&Digital, Kantar Polska
Zajmuje się badaniem komunikacji, dyskursu sieci oraz mediów a także doradza markom w strategii komunikacji. Specjalizuje się w pomiarach crossmediowych, efektywności komunikacji i optymalizacji kampanii reklamowych, a w szczególności tym, jak komunikacja marketingowa wpływa na markę.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wygoda w e-commerce: bariery, wyzwania i sposoby ich przezwyciężenia

E-commerce stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Dzięki niemu możemy dokonywać zakupów z dowolnego miejsca i o każdej porze dnia i nocy. To wydaje się być rajem dla konsumentów, ale czy na pewno wszystko jest takie idealne?

Czytaj więcej

Ile razy mam powtarzać – jaką wartość ma pojedynczy kontakt z reklamą

Ustalenie optymalnej liczby kontaktów konsumenta z reklamą jest jednym z największych wyzwań, przed którym stoją marketerzy. Na rynku funkcjonuje szereg narzędzi mierzących precyzyjnie poszczególne kanały, ale wciąż brakuje uznanego standardu cross-mediowego. W efekcie mediowcy muszą opierać się na wyczuciu i doświadczeniu z poprzednich kampanii i łączeniu ze sobą wniosków z różnych pomiarów. W naszym tekście chcemy podzielić się doświadczeniami z dwóch projektów badawczych o charakterze cross-mediowym, zrealizowanych w latach 2021/2022, które dotyczą tego zagadnienia.

Czytaj więcej

Jak kreacja wpływa na efektywność kampanii reklamowej w internecie?

O efektywności marketingu częściej mówimy i piszemy w kontekście jego przełożenia na sprzedaż. Rzadziej wylicza się ROI jako wskaźnik dotyczący skutecznego budowania marki. A tego, że efektywne budowanie marki jest ważne, nie musimy nikomu udowadniać.

Czytaj więcej