Autor: Luiza Nowak

Project manager w PrezArt. Zarządza kilkuosobowym zespołem grafików, storytellerów i animatorów projektujących prezentacje i animacje wspierające prelegentów na konferencjach.

Współpracowała z firmami z branż bankowości (BZWBK), finansów (Blue Media) czy FMCG (Eurocash, Tesco). Od kilku lat koordynuje prezentacje dla prelegentów największych polskich konferencji marketingowych.

Nie jest grafikiem z wykształcenia, więc pierwsze kroki kieruje zazwyczaj w stronę PowerPointa, a nie pakietu Adobe. Uczy, jak prościej przygotować dobre (nie tylko ładne) slajdy.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Po co mi te slajdy? O roli wizualizacji w wystąpieniu publicznym

Jak w wielu dziedzinach życia, tak i w prezentacjach zmagamy się czasem z problemem przerostu formy nad treścią. Częściej jednak ta forma jest tak słaba, że przerasta ją tylko ból prelegenta, który musi z nią występować. Musi, a właściwie chce, bo przecież to my sami umieszczamy na naszych slajdach ściany tekstu, listy punktowane i nieczytelne wykresy. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, jednak na prowadzenie wysuwa się Światowy Lider Popełniania Błędów – niewiedza. Skąd mamy wiedzieć, jak zaprojektować grafikę, jeśli nie wiemy, po co w ogóle ją wyświetlamy? 

Czytaj więcej