Nisza jako sposób na budowanie biznesu

Temat numeru

Czy patrząc na swoją branżę, masz przeświadczenie, że cała Twoja konkurencja jest do siebie bardzo podobna, szczególnie w oczach konsumenta? Mam dla Ciebie złą wiadomość – najprawdopodobniej Twój biznes również w żaden sposób się nie wyróżnia. Ale jest jeden sposób, który może Ci w tym pomóc.

Wywodzę się z rynku agencji marketingowych, który jest bardzo słabo zróżnicowany. Każda agencja rzuca podobne hasła. Czasem jeszcze spotykam informacje o tym, że „jesteśmy profesjonalni, zawsze frontem do klienta i nasza firma istnieje już 15 lat. Mamy dynamiczny zespół, który elastycznie dopasuje się do Twoich potrzeb”. Znasz to?
To pójdę jeszcze krok dalej. To są claimy kilku polskich agencji marketingowych. Czy jesteś w stanie rozpoznać jakąś? Albo jeszcze konkretniej; czy jesteś w stanie zobaczyć jakąkolwiek różnicę między nimi?

POLECAMY

 1. Rozumiemy potrzeby Twojego biznesu. Sprawimy, że będziesz sprzedawał więcej w internecie.
 2. Jesteśmy ekspertami od reklamy w internecie. Należymy do elitarnego grona najstarszych i najlepszych agencji SEM w Polsce. Sukcesy odnosimy od 2005 r.
 3. Generujemy nowe przychody dla firm z wielu kanałów reklamowych. Łączymy sztuczną inteligencję z doświadczeniem ekspertów.
 4. Gotowi na wzrosty? Realizujemy skuteczne pozycjonowanie i kampanie PPC. Nasze kampanie finansują się same.
   

Albo spójrzmy na bardziej rozpoznawalną branżę – lakiery hybrydowe. Poniżej zobaczysz, co mówią o sobie marki tworzące ten produkt.

 1. XYZ jest marką stworzoną z myślą o każdej kobiecie, która chce nie tylko dbać o siebie, ale również rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie manicure hybrydowego.
 2. Inspirując się kolorami świata i podążając za najnowszymi trendami mody, marka XYZ [...].
 3. Międzynarodowa firma z sektora beauty. Lider sprzedaży w kategorii lakierów hybrydowych.
 4. Jesteśmy marką, która od zawsze troszczy się o piękno kobiecych dłoni. W naszej kampanii chcemy docenić ich moc, bo sprawczość kobiecych dłoni naprawdę nas inspiruje.
   

Mam podejrzenie, że nie widzisz różnicy w komunikatach i wiele marek mogłoby używać każdego z wymienionych haseł. Czy uważasz, że to...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
 • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
 • Dostęp do czasopisma w wersji online
 • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
 • ... i wiele więcej!

Przypisy