Dropshipping w praktyce – jak sprzedawać więcej?

Temat numeru

Od kilku lat odnotowujemy bardzo wysokie wzrosty w polskim e-commerce. Według raportów Gemius stale przybywa osób kupujących przez internet, niezależnie od grupy wiekowej. Jak wynika z raportu za 2021 r., aż 77% internautów dokonało przynajmniej raz zakupów online (Raport Gemius – „E-commerce w Polsce 2021”).

Szczególny wpływ na rozwój rynku miała pandemia w 2020 r., która zmusiła większość społeczeństwa do zakupów online, w związku z ograniczeniami związanymi z wychodzeniem z domu. Rosnący potencjał rynku sprawił też, że prowadzenie własnego sklepu internetowego stało się jedną z najlepszych możliwości na współczesny biznes. 

POLECAMY

Analizując tamten okres w kontekście konkretnych branż, najwięcej zarobiły e-sklepy oferujące kosmetyki, asortyment do domu oraz artykuły remontowo-budowlane – Raport RedCart – „Sklepy internetowe 2020”.

Okazuje się, że po pandemii nadal warto spróbować swoich sił jako zawodowy sprzedawca, ponieważ trend na zakupy online się utrzymuje. Obecnie bez większych inwestycji oraz wiedzy technicznej można otworzyć własny e-sklep. W jaki sposób? To właśnie model dropshipping jest najlepszym wyborem dla początkujących w e-commerce.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping jest modelem biznesowym wykorzystywanym w sprzedaży internetowej. Polega na wirtualnym zatowarowaniu sklepu od hurtowni, z którą współpracujemy, i sprzedaży jej produktów bez konieczności ich fizycznego posiadania. W dropshippingu cały proces logistyczny zostaje wykonany po stronie hurtowni, a właściciel sklepu internetowego ma za zadanie pozyskiwać klientów, odpowiadać na zapytania i obsługiwać ewentualne rek...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy