Prezentujemy trzeci numer „Magazynu Online Marketing” – magazynu w całości poświęconego tematyce marketingu internetowego! To wydawnictwo tworzone przez pasjonatów i cenionych specjalistów doskonale znających potrzeby rynku. Znajdziesz tu wiele cennych oraz aktualnych porad, które umożliwią Ci skuteczną promocję i sprzedaż w sieci.
Co znajdziesz w najnowszym numerze?
Jednym z tematów, na którym skupiamy się w najnowszym numerze, jest pozycjonowanie dla marketerów. Przedstawiamy m.in. strategie SEO, dzięki którym Twoja strona zyska dobrą pozycję w wyszukiwarkach. Należy pamiętać, że strategia SEO ma służyć celom firmy, a nie SEO ponieważ to jeden z elementów działań marketingowych. W tekście Przemysława Sztala znajdziesz opis taktyk onsite i offsite, które pomogą Ci uzyskać najlepsze wyniki.
Jeśli zajmujesz się e-mail marketingiem z pewnością zainteresuje Cię artykuł, w którym omawiamy testy A/B. Do czego służą testy A/B? Służą one wybraniu najbardziej efektywnej wersji mailingu i pozwalają na testowanie dwóch wersji jednocześnie. Co więcej, jeśli dostępnych wersji maili jest więcej, możliwe jest zastosowanie testów A/B/X dostępnych w systemie SARE. By dokładniej zobrazować tę tematykę, prezentujemy case study firmy Mastercook.
Przedstawiamy szereg cennych rad w temacie, którym jest baza adresów e-mail. Maciej Ossowski przekonuje, że maile również mogą zostać być skutecznym narzędziem w kampaniach zasięgowych, mimo utrudnień w postaci uwarunkowań prawnych, reklam czy możliwości dotarcia do odbiorców. Należy pamiętać, że informacje można wysyłać jedynie do osób, które wyraziły na to zgodę. Jakie są zatem sposoby na powiększenie bazy adresów e-mail? Czy kupowanie bazy jest rozwiązaniem lepszym od jej tworzenia? Na te pytania odpowiada nasz ekspert – Maciej Ossowski.
Zaawansowanych użytkowników z pewnością zainteresuje artykuł na temat architektury informacji i szybkiego prototypowania. Sama architektura informacji to metadyscyplina, która ma swoje źródło w bibliotekarstwie, a czerpie również z psychologii poznawczej, dziennikarstwa czy edytorstwa. W 1998 roku przedstawiono możliwość zaadaptowania architektury informacji na potrzeby internetu. Hubert Anyżewski szczegółowo omawia to zagadnienie na łamach najnowszego numeru.
Podpowiadamy, jak mierzyć i oceniać efekty działań w mediach społecznościowych. Wielość wskaźników może dezorientować, jednak należy pamiętać, że nie musimy analizować wszystkich danych. Wyróżnia się cztery perspektywy patrzenia na wskaźniki ewaluacji działań w social media, a każda z nich pozwala na wyłowienie danych, które będę użyteczne dla stanowiska, które zajmujemy. Sprawdź naszą rubrykę „Media społecznościowe” i dowiedz się, jak odczytywanie składników przełożyć na odpowiednie działania.
W rubryce „Reklama graficzna” przedstawiamy „Dekalog reklamy online”. Marcin Macionczyk wskazuje, że pierwszym krokiem do sukcesu jest przygotowanie briefu, dzięki któremu można określić, do kogo ma być skierowana reklama, co chcemy przez nią przekazać, jaki efekt z jej wykorzystaniem chcemy osiągnąć oraz jaki budżet możemy na nią przeznaczyć. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zajrzyj do działu „Reklama graficzna”!
Tym razem w rubryce „Prawo w internecie” wyjaśniamy, jak prawo autorskie funkcjonuje w sieci. Podkreślamy, że nie można wyróżnić terminu prawo internetu, ponieważ ustawy przeciwdziałające naruszeniom prawa w internecie, obowiązują także w życiu wirtualnym. Z artykułu dowiesz się, jak wygląda kwestia kopiowania w sieci. Należy pamiętać, że prawo w internecie również obowiązuje, a jego nieznajomość może być kosztowna.