#TygodnikOM - 23 kwietnia 2018

Drodzy czytelnicy! Kolejna porcja newsów z wielkiej rodziny social media. A co w niej słychać? Cóż... rywalizacja trwa! Instagram bije na głowę Snapchata jeżeli chodzi o popularność wśród influencerów. Facebook na razie zachowuje się jak zbesztany chłopiec i szykuje zmiany mające uratować jego wizerunek po ostatnich aferach. Natomiast jego mniejszy brat - LinkedIn postanawia nadal iść z duchem czasu i uruchamia u siebie nową, specjalną funkcję.

2018-04-25 10:49:20

1. LinkedIn zmienia layout po raz kolejny. Nie są to jednak drastyczne zmiany, a kwestie kosmetyczne. Jednak dzięki nim możesz w bardziej wyraźny sposób przedstawić swoje dane. Zmiany póki co nie dotyczą jeszcze wersji mobile.

https://wersm.com/linkedin-has-a-new-profile-layout-again/ 

2. 10 bardzo ważnych zmian jakie wprowadził Facebook po skandalu! Bądź na bieżąco. Jednak z ciekawszych aplikacji, w których nie było się aktywnym od ponad 3 miesięcy. Otóż tracą one wtedy dostęp do Twoich danych.

https://captaingrowth.ai/…/10-ad-platform-updates-facebook…/ 

3. 27 sposobów na zwiększenie sprzedaży na Twojej e-commercowej stronie! Warto je poznać i wywindować swoje wyniki :) Dowiedz się jak zatrzymać klientów i bardziej przybliżyć im swój produkt!

https://www.socialmediatoday.com/…/27-ways-to-incre…/521793/

4. 5 błędów w reklamowaniu na Instagramie. Jak ich uniknąć? Lepiej sprawdź, bo być może używasz tylko jednej z wielu opcji platformy albo źle targetujesz swoich odbiorców. 

https://www.falcon.io/…/5-common-instagram-advertising-mi…/…

5. Google Assistan używa AccuWeather, gdy jego serwisy zawodzą. Jak widać nawet takie giganty czasem potrzebują pomocy mniejszych przyjaciół. Ale trudno się dziwić, pogoda zmienną jest ;) 

https://searchengineland.com/google-assistant-sometimes-use… 

6. Podcast z Liz Jostes - założycielką Eli Rose Social Media, w branży od ponad 18 lat. Od podszewki poznała oczekiwania klientów i sposoby, jak ich zatrzymać na dłużej. Nie czekaj i sprawdź, czego nowego możesz się dowiedzieć!

https://wersm.com/12-questions-with-liz-jostes/

7. 5 najlepszych historii social media w minionym tygodniu! Sprawdź o czym ostatnio huczał internet i bądź na bieżąco! Kto wie, może coś Ci się z tego przyda ;)

https://wersm.com/the-top-5-social-media-stories-of-this-w…/

8. Instagram najlepszym kanałem dla influencerów! Tak przynajmniej stwierdziło 58% mikroinfluencerów, wkazujac przy tym, że wolą tę platformę od Snapchata. 

https://www.socialmediatoday.com/…/instagram-is-the…/521959/

9. Jak wygląda anatomia dobrze zoptymalizowanej strony internetowej? Sprawdź na znakomitej infografice! Wszystko przedstawione w prosty, a zarazem konkretny sposób! 

https://www.socialmediatoday.com/…/the-anatomy-of-a…/521879/

10. Ludzie na ogół dążą do uproszczania sobie życia. Dlaczego więc przekombinowywać budowanie linku? Czy jest to konieczność, a może fatalny błąd? Sprawdź!

https://searchengineland.com/why-do-we-overcomplicate-link-…

11. Moda, styl i dobry smak to coś, co każdy ocenia na swój własny, subiektywny sposób. Czasem jednak pewne pytania same się nasuwają... Takie jak: czy materiał przedstawiony poniżej nadaje się do Vogue?

https://wersm.com/is-it-in-vogue-yet/

12. Facebook wprowadza nowy format wideo! Póki co testowany jest na wybranej grupie twórców, publicystów i przedstawicieli szerokiej branży show. Sprawdź, co nowego się szykuje!

https://marketingland.com/facebooks-premieres-video-format-…

13. Nowa funkcja na LinkedIn, która umożliwia kontakt z osobami w pobliżu! Pewnie taka opcja pasuje Ci bardziej do Facebooka, niż do platformy dla biznesu, ale spokojnie! Ma ona dotyczyć tylko osób, z którymi własnie odbyto spotkanie. Szczegóły poniżej.

https://wersm.com/linkedin-has-a-new-feature-to-help-you-connect-with-people-nearby/

ZNAJDŹ NAS: