#TygodnikOM - 21 listopada.2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-11-21 14:49:51

 

1. 5000 dolarów do wygrania od Facebooka!

Facebook ogłosił konkurs, w którym do wygrania są pieniądze. Jest to niecodzienna sytuacja bowiem konkursy ogłaszane przez portal należą raczej do rzadkości. Twórcy portalu po raz kolejny pokazują, że stawiają na boty - wygrana jest do wydania na reklamy oraz profesjonalny chatbot dla małych i średnich biznesów. Zainteresowani?

Sprawdźcie zatem jak wziąć udział: https://dailyweb.pl/5000-do-wygrania-od-facebooka/

2. Facebookowe stories także dla grup i wydarzeń

Pomimo, że liczba fanów stories na Facebooku nie jest powalająca, twórcy portalu nie tracą wiary w potencjał tej funkcji. Wszyscy wiemy, że o wiele bardziej efektywnie działa instagram stories, mimo to Facebook nie daje za wygraną. Ostatnio postanowił poszerzyć pole wykorzystania tej opcji także na bardzo promowane ostatnio grupy i wydarzenia. Jak informuje WeRSM, zainteresowani wydarzeniami oraz uczestnicy grup będą mogli odtawarzać wspólnie tworzone historie. Użytkownicy będą mogli dodawać swoje materiały w ramach jednej relacji, jednak konieczna będzie ich akceptacja przez administratora. W zależności od ustawień, mogą one pozostać w różnym stopniu prywatne.

https://wersm.com/facebook-to-introduce-collaborative-stor…/

3. Jak poszerzyć grono swoich obserwatorów na instagramie?

Z pewnością czytaliście już niejeden artykuł o tym jak poszerzyć grono obserwujących na swoim instagramie. Łapcie kolejne tipy ujęte w infografice:

https://www.marketingprofs.com/…/triple-your-instagram-foll…

4. A skoro już przy instagramie jesteśmy... Słyszeliście, że możecie dodawać instagram stories bez użycia aplikacji?

Tak, wiemy - każdy z Was używa już apki i nie w głowie Wam dodawanie stories w inny sposób. Gdyby jednak pośród Was znalazł się ktoś, kto dysponuje smartfonem o możliwościach zbliżonych do noki 3310, a zainstalowanie instagramowej aplikacji zajęłoby większość pamięci telefonu - jest to dobre wyjście z sytuacji. Oczywiście w krajach wysokorozwiniętych królują już apki właściwie do wszystkiego i każdy szanujący się instagramowicz ją ma. Co jednak z krajami mniej rozwiniętymi?
Z pewnością instagram ma szansę nieco bardziej zaistnieć właśnie w tych krajach, w których przewagę stanowią smartfony o dość niskiej wydajności.
Opcja działa wyłącznie z poziomu mobile.

5. Facebook uruchamia Creators App

Sprawdźcie koniecznie na: https://newsroom.fb.com/…/announcing-new-tools-for-the-cre…/

6. Jak używać hasztagów, by nie przesadzić?

Wiele firm, chcąc dotrzeć do nieco młodszej grupy docelowej, starają się być na siłę nowocześni i młodzieżowi. Efekt nie zawsze jest taki, jakiego się spodziewano. Czy dodawanie niezliczonej liczby hasztagów, pisanie całych zdań hasztagami to aby na pewno dobry pomysł?

Sprawdź koniecznie, jak "z głową" używać hasztagow: http://www.wirtualnemedia.pl/…/co-to-jest-hashtag-jak-go-uz…

7. WTF dostępne także na telefonie.

WTF czyli What the font to aplikacja pozwalająca rozpoznawać użyte fonty. Twórcy wykorzystali tu uczące się boty, które jednak muszą się jeszcze sporo nauczyć. Jak na razie mają jeszcze problemy z rozpoznawaniem niektórych fontów, ale potencjał jest. Jeśli więc patrząc na reklamę zastanawialiście się kiedyś "What a font" teraz wystarczy, że zrobicie zdjęcie a aplikacja - z lepszym lub gorszym skutkiem - udzieli Wam informacji, jaki font został tu użyty.

https://dailyweb.pl/wtf-teraz-na-telefonie-ale-po-co/…

8. Amazon coraz bardziej angażuje się w influencer marketing

https://techcrunch.com/…/amazon-expands-its-influencer-pro…/

9. Wykorzystujesz AMP by być bardziej mobile friendly?

Warto to robić. Google będzie bowiem karał strony, które naginają AMP i chcą tym samym zarobić na reklamach.

http://highlab.pl/google-chce-karac-strony-lamiace-amp/

10. W jaki sposób i po co generować leady?

Wszystkiego na temat lead generation dowiecie się z tego artykułu:https://www.fieldboom.com/blog/lead-generation/?ref=zest.is

ZNAJDŹ NAS: