#TygodnikOM - 7 listopada 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-11-07 14:49:12

1. Wspólna transmisja LIVE na Instagramie dostępna w najnowszej aktualizacji aplikacji

Wspólne projekty to ważna część życia w social mediach. Świadczy o tym chociażby popularność facebookowych grup czy zbiorowych konwersacji na messengerze. Teraz za tym trendem postanowił pójść także Instagram, który wprowadził niedawno możliwość prowadzenia transmisji LIVE ze znajomymi. Działanie tej opcji jest niezwykle proste: dodajemy znajomego, z którym chcemy współtworzyć transmisję a po akceptacji z jego strony ekran zostanie podzielony na pół. Każdy z uczestników transmisji może w dowolnym momencie przerwać swój udział.

https://magazynt3.pl/instagram-live-transmisja-na-zywo-ze-…/

2. Instagram testuje nowy wygląd paska stories oraz funkcję Stop-Motion

Opcja Stop-Motion umożliwia stworzenie animowanego GIF'a z kilku zdjęć. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźcie: https://www.theverge.com/…/instagram-stop-motion-camera-test

3. A skoro już jesteśmy przy GIF'ach ...

Facebook wprowadza możliwość używania GIF'ów także w ankietach! Ankiety zaskarbiły sobie wielu zwolenników. Są używane w rozmowach na messengerze, grupach, eventach etc. Teraz także i tu będziesz mógł dodać swój ulubiony GIF!

Czytaj więcej na: https://www.socialmediatoday.com/…/facebooks-adding…/510044/

4. Dark posty na Facebooku już wkrótce przejdą do historii

Dark posty, czyli wpisy niepublikowane na fanpage'u a widoczne wyłącznie dla wybranej grupy będące wówczas formą reklamy, już niedługo zostaną wyłączone. Do czego były przydatne oraz dlaczego Facebook postanowił z nich zrezygnować dowiesz się tu:

https://www.emarketing.pl/…/dark-posty-na-facebooku-wkrotc…/

5. Video w 4K na Facebooku już wkrótce!

Facebook bardzo dba o to aby format video był najbardziej promowanym sposobem dystrybucji treści. Teraz wykonuje kolejny krok by jeszcze bardziej zachęcić reklamodawców do wykorzystywania tej formy:

http://wersm.com/facebook-finally-starts-testing-4k-video-…/

6. Facebook uruchamia funkcję sprzedaży aut

To duża gratka dla fanów motoryzacji, a być może także spore zagrożenie dla popularnych serwisów motoryzacyjnych. Najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie wprowadza zmiany w swojej platformie Marketplace, umożliwiającej sprzedaż produktów za pośrednictwem Facebooka.

http://www.motofakty.pl/…/facebook-uruchamia-funkcje-spzeda…

7. Nowe kierowanie reklam na Facebooku - in stream video

http://www.cpcstrategy.com/…/…/facebook-in-stream-video-ads/

8. Czego nie powinniśmy robić na Facebooku?

Social media mają swój własny "język" a także pewien rodzaj zachowań, charakterystyczny dla użytkowników. Żarty które bawią aktywnych użytkowników, mogą nie zostać zrozumiane przez tych, którzy nie posiadają tam konta. Także sposób tworzenia treści, ich dystrybucji, pewna forma komunikacji utarła się do tego stopnia, że sformułowanie "język Facebooka" nie powinien być przesadą. Jak pisać, a raczej czego nie robić w świecie social mediów?

Sprawdźcie koniecznie: https://www.socialmediatoday.com/…/8-things-you-sho…/509728/

9. Nowinki z SEO, których nie możesz przegapić!

Chcesz dowiedzieć się dlaczego Twoje linki nie działają, czy też poznać strategie link buildingu, które wytrzymują próbę czasu? Wejdź na http://www.szymonslowik.pl/seo-prasowka-4-przeglad-newsow-…/ i przeczytaj więcej.

10. Jak "rozruszać" swojego Facebooka?

Twój fanpage przeżywa okres stagnacji? Nie wiesz jak zaangażować fanów i przyciągnąć nowych? Świetnym wyjściem może okazać się konkurs.

Sprawdź najciekawsze tipy na: https://www.socialmediatoday.com/…/37-inspiring-ide…/509935/

11. Buźka płacząca ze śmiechu ulubioną emotikoną użytkowników Apple 

Wg badań emoji face with tears of joy okazała się bezkonkurencyjna - przynajmniej w opinii wielbicieli iphone. Co ciekawe, zwykła, uśmiechnięta buźka znalazła się dopiero na 10 miejscu.

https://www.spidersweb.pl/2017/11/apple-ulubiona-emoji.html

ZNAJDŹ NAS: