#TygodnikOM - 31 października 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-11-07 14:45:15

#TygodnikOnlineMarketing

1. Zdarzyło Wam się wysłać wiadomość nie do tej osoby co trzeba?WhatsApp ma na to sposób!

Z pewnością większość z Was choć raz miała sytuację, gdy rozmawiając na Messengerze wysłała wiadomość pod wpływem emocji, lub wybrała niewłaściwego odbiorcę. Niestety podobnie jak mówi jeden z popularnych memów: "Co się zobaczyło to się nie odzobaczy", wysłanej wiadomości nie można już cofnąć. WhatsApp postanowił wykorzystać brak takiej funkcji u konkurencji i wprowadził możliwość cofnięcia wysłanej już wiadomości. Co prawda funkcja jest ograniczona do 7 minut od wysłania, ale w wielu sytuacjach te minuty mogą uratować nasz honor  Jak na razie funkcja wprowadzana jest stopniowo i jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą z niej korzystać. Czy taka przyszłość czeka także Messengera?

http://www.wirtualnemedia.pl/…/whatsapp-funkcja-cofania-wys…

2. Twitter wprowadza nowe zasady reklam politycznych.

Portal poinformował, że będzie wymagał od reklamodawców, które chcą publikować materiały polityczne o politycznym charakterze, jasnego oznaczenia wskazującego na charakter treści. Twitter chce wprowadzić oznaczenia graficzne przy reklamach pochodzących od nadawców politycznych.

http://www.proto.pl/…/twitter-zapowiada-wieksza-transparent…

3. YouTube aktualizuje technologię identyfikacji

Po tym jak YT wprowadził technologię identyfikacji treści, problem fałszywych alarmów zdecydowanie się upowszechnił. Twórcy platformy zapowiedzieli więc aktualizację technologii zgłaszania treści czego następstwem będzie zmniejszenie liczby filmów uznawanych za nieprzyjazne reklamodawcom aż o 30%.

http://www.tubefilter.com/…/youtube-content-flagging-update/

4. Nowości dla administratorów grup na Facebooku

4 nowe funkcje zaprezentowane prze portal to: możliwość powitania nowych osób, oznaczanie nowych członków, specjalne profile w grupie (klikając na imię i nazwisko wyświetli nam się info o użytkowniku, bez konieczności wchodzenia na jego profil), wskazówki dotyczące tego jaki jest najlepszy czas postowania na danej grupie. To z pewnością ułatwi moderację i współpracę w grupach, na które tak bardzo stawia ostatnio Facebook.

https://socialpress.pl/…/4-nowosci-dla-administratorow-gru…/

5. Jak najlepiej wykorzystać nowe funkcje Instagrama? 

Z pewnością słyszeliście już o funkcji Go Live with a friend. Jak najlepiej wykorzystać ją w biznesie?

https://www.socialmediatoday.com/…/5-ways-to-use-in…/508381/

6. Halloween w social mediach

Jedni go uwielbiają, inni uważają za nieetyczne ściąganie zachodnich tradycji - Halloween - bo o nim mowa, budzi wiele emocji. Bez względu na to, czy świętujemy czy nie, nie da się nie zauważyć poruszenia w świecie reklamy. Halloween to świetna okazja do ciekawego przedstawienia swoich produktów. Tym śladem poszedł także Facebook, Instagram, Messenger i Snapchat. Sprawdź co nowego z tej okazji znajdziemy w popularnych aplikacjach!

https://socialpress.pl/…/nowosci-na-halloween-w-mediach-sp…/

7. A skoro już przy Halloween jesteśmy...
... sprawdźcie koniecznie 10 inspirujących reklam z tej okazji!

http://blog.uxeria.com/10-inspirujacych-reklam-na-halloween/

8. Wielki powrót ankiet na Facebooku

Ankiety nie są na Facebooku żadną nowością. Jakiś czas temu portal postanowił jednak z nich zrezygnować. Teraz wracają w wielkim stylu.

https://rysujefejsbuki.pl/rysunek/ankiety-na-fb/

9. Stories dla stron

Od jakiegoś czasu Instagram testuje jednoczesnego udostępniania stories na Facebooku i Instagramie. Stworzony na InstaStories filmik będzie mógł być udostępniony jednocześnia także na FB. 
Teraz twórcy chcą trafić także do administratorów fanpage'y i pozwalać na publikację swoich aktualności bezpośrednio w tej sekcji na Fb. Funkcja jest aktualnie w fazie testów.

https://techcrunch.com/2017/…/12/facebook-stories-for-pages/

ZNAJDŹ NAS: