#TygodnikOM - 24 października 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-10-24 15:12:27

1. Spadają Wam zasięgi na FB❓ Nie jesteście sam❗

Większość z Was - ludzi działających w social mediach - z pewnością zauważyło, że z zasięgami na Facebooku nie do końca wszystko gra. Wstawiacie ciekawe post, dobry content, a mimo to docieracie do garstki obserwujących Was fanów. Według doniesień słowackiego dziennikarza Filipa Struhárika zamieszczonych na platformie Medium, Facebook rozpoczął w kilku krajach eksperyment związany z nową opcją, który poważnie uderza w wydawców stron w serwisie.
Eksperyment oznacza, że w dawnych Aktualnościach na kontach użytkowników przestały pojawiać się wpisy zamieszczane przez strony, na News feed składa się u nich jedynie z treści od znajomych oraz z materiałów sponsorowanych. Jak donosi Filip Struhárik wydawcy, którzy chcą aby ich treści ponownie trafiły do News feedu muszą za to zapłacić Facebookowi. Test obejmuje m.in. Serbię, Boliwię, Gwatemalę, Kambodżę, a także na Słowacjię czy Sri Lance, jednak osłabione zasięgi zanotowało także wielu polskich facebookowiczów.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/facebook-zasiegi-fanpage-y-m…

2. Wynagrodzenie blogerów pomniejszane o składkę ZUS.

Jak informuje, m.in. Rzeczpospolita, wynagrodzenie influencerów, którzy reklamując produkt w internecie są przez fiskusa traktowani jako zleceniobiorcy, będzie pomniejszane o składki ZUS. Blogerzy będą natomiast mogli odliczyć 20% kosztów. We wcześniejszych interpretacjach urząd skarbowy uznawał, że pieniądze zarobione na reklamach to przychody z innych źródeł. Teraz ma się to zmienić.

Czytaj więcej na: https://marketingprzykawie.pl/…/wynagrodzenia-blogerow-pom…/

3. Nowe funkcje w WhatsApp - udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym

Aplikacja WhatsApp na świecie jest może nieco bardziej popularna niż w Polsce. Mimo to wielu Polaków docenia zalety tego komunikatora. Teraz użytkownicy mogą cieszyć się kolejną funkcją - udostępnianiem swojej lokalizacji rodzinie i znajomym w czasie rzeczywistym. Aby uruchomić transmisję naszej lokalizacji wystarczy otworzyć czat z grupą lub osobą, której chcemy przekazać informacje. W załącznikach, w opcji „Położenie”, pojawi się nowa funkcja: „Zacznij transmisję położenia”. Po wybraniu tego, jak długo chcemy ją transmitować i możemy wysłać lokalizację. Każda osoba w czacie będzie mogła zobaczyć nasze położenie w czasie rzeczywistym na mapie. Co ciekawe, jeśli więcej niż jedna osoba w grupie przekazuje położenie, wszystkie transmisje będą widoczne na jednej mapie. Nowa opcja ma być dostępna w przeciągu kilku tygodni.

https://socialpress.pl/…/whatsapp-z-funkcja-udostepniania-…/

4. Korzystasz z telefonu nawet w trakcie obiadu z rodziną? McDonald's ma na to sposób.

W jednym z restauracji fast food w Singapurze powstały szafki na smartfony! Ma to na celu zachęcenie klientów do odłożenia telefonów w trakcie jedzenia. McDonald's przeprowadził w Singapurze badania na grupie 302 rodziców. Wynika z niego, że 72 proc. dzieci i 69 proc. rodziców korzysta ze smartfonów w czasie posiłków.

http://www.proto.pl/…/mcdonalds-wprowadzil-w-jednym-z-lokal…

5. A propos korzystania z telefonów w trakcie jedzenia...koniecznie sprawdźcie także tę kampanie:

https://www.facebook.com/mniejekranu/videos/1944044772501990/?hc_ref=ARSvNpAdLmq--cukSSkuIi73GqJUOvdxaVkEZlsLLsGd3IBZkU3RhWpXPgSa-g82L2w

6. Call To Action w marketingu - jak skutecznie wezwać użytkowników do działania?

Dobrze sformułowane CTA potrafi zdziałać naprawdę wiele dobrego. Wpływa na wzrost konwersji na stronie, czy w sklepie internetowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na http://nowymarketing.pl/a/16011,wezwij-do-dzialania-czyli-c…

7. Facebook stawia na transmisję LIVE!

Facebook prezentuje wbudowany program do transmisji live. Czy to spowoduje jeszcze większe zainteresowanie marketerów tą formą promocji?

https://thenextweb.com/…/facebook-tests-live-video-produce…/

8. Carrefour testuje platformę Marketplace z towarami, których nie znajdziesz stacjonarnie!

Sieć Carrefour pilotażowo wprowadziła w Polsce działalność e-commerce na platformie Marketplace. Dzięki niej, klienci mogą kupować online także produkty niedostępne w stacjonarnych sklepach. Czy takie działanie zachęci klientów do zostania w domach i robienia zakupów wyłącznie w tej formie?

http://www.wirtualnemedia.pl/…/carrefour-testuje-platforme-…

9. A skoro już jesteśmy przy e-commerce... Słyszeliście już, że zadłużenie sklepów internetowych wzrosło w przeciągu roku aż o jedną trzecią?

Zadłużenie sprzedawców e-commerce działających na polskim rynku wzrosło o 231 mln zł - wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA i programu Rzetelna Firma.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/w-ciagu-roku-zadluzenie-skle…

10. Nowy format reklamowy na Twitterze - Video Website Card

Video Webside Card to połączenie treści wideo oraz link do internetowej strony reklamodawcy. Twitter twierdzi, że taka komunikacja z odbiorcą jest dla firm dwukrotnie skuteczniejsza niż tradycyjna reklama wideo.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/twitter-format-reklamowy-vid…

ZNAJDŹ NAS: