#TygodnikOM - 10 października 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-10-10 14:18:46

#TygodnikOnlineMarketing


Facebook w dalszym ciągu walczy z fake newsami
Facebook w ramach prób wprowadził przycisk „i” przy newsach zamieszczanych przez strony w Newsfeedach użytkowników. Dzięki temu mogą oni w łatwy sposób zweryfikować wydawcę treści oraz uzyskać dostęp do dodatkowych publikacji na konkretny temat unikając pułapki fake newsów.


Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/facebook-weryfikacja-fanpage…


Zmniejsza się liczba europejskich e-sklepów umożliwiających darmowe zwroty                                          Z badań platformy ReBrand wynika, że polityka zwrotów od początku roku nieco się zmieniła. liczba sklepów oferujących klientom darmowe zwroty zakupionych produktów zmalała z 55% do 28%. W Wielkiej Brytanii o 10% zmniejszyła się ilość e-sklepów pozwalających na darmowe zwroty towaru w porównaniu do stanu sprzed kilku miesięcy.


https://marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/

3 sposoby na retargetowanie Twoich instagramowych fanów w reklamach na Facebooku
Sprawdź porady jak to zrobić: http://www.socialmediatoday.com/…/3-ways-retarget-your-inst…


Unia Europejska zajmie się omijaniem opodatkowania przez Amazon                                                                          Amazon płaci w Luksemburgu czterokrotnie mniejsze podatki niż był do tego zobligowany prawnie. Unia Europejska przechodzi właśnie reformę podatkową . Nową metodą na walkę z przestępstwami gospodarczymi jest ściąganie do odpowiedzialności państw, które pozwalają wielkim firmom na unikanie płacenia ich powinności. Amazonowi udało się ominąć obowiązku zapłaty prawie 300 milionów euro.


https://marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/


Poczta Polska umożliwia płatności bezgotówkowe
Poczta Polska udostępniła właśnie możliwość bezgotówkoego odebrania przesyłki pobraniowej we wszystkich 8 tysiącach swoich placówek. W ciągu miesiąca planowane jest rozszerzenie tej opcji na przesyłki kurierskie.


https://marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/


Subway zmienia logo w Polsce
Jakiś czas temu swój logotyp postanowił odświeżyć You Tube, teraz kolejna firma zmienia nieco komunikację wizualną. Sieć restauracji Subway prezentuje nową identyfikację wizualną marki w lokalach w Polsce. Zostało ono pokazane wiosną w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju pojawia się wraz z rozpoczynającą się kampanią nowego sandwicza BBQ Ribs.


https://marketingprzykawie.pl/e…/subway-zmienia-logo-polsce/


Tesco przeprasza za reklamę z ciężarną kobietą
Jakiś czas temu Tesco rozpoczęło kampanie outdoorową promującą e-zakupy, której bohaterką była ciężarna kobieta podająca posiłek siedzącemu przy stole mężczyźnie. Wielu internautów zauważyło, że taki sposób ukazania kobiety pogłębia stereotypowe myślenie o żonie jako służącej. Tesco przeprosiło za kampanię i obiecało zdjęcie billboardów: "Część naszych klientów zwróciła uwagę, iż przekaz aktualnej kampanii billboardowej serwisu Tesco e-zakupy może być niewystarczająco czytelny – podjęliśmy zatem decyzję o rezygnacji z używania tej kreacji w działaniach marketingowych i o wstrzymaniu kampanii."


https://marketingprzykawie.pl/…/tesco-przeprasza-reklame-c…/


Dlaczego Lidl zaczął sprzedawać podróże?
To jeden z elementów strategii marki. Nawet jeśli Twój biznes nie jest tak potężną siecią jakl wspomniany Lidl, z jego case study możesz się wiele nauczyć.

Czytaj więcej na: http://paweltkaczyk.com/…/dlaczego-lidl-zaczal-sprzedawac-p…

Twitter planuje dodać opcje zapisywania Tweetów.      Tweety są chyba najbardziej ulotnymi formami przekazu w social mediach. Przeciętny tweet "żyje" 20 minut, a wyszukanie go później nie zawsze jest tak proste jak np. na facebooku. Teraz Twitter testuje opcję zapisywania wpisów, co umożliwiło by odczytanie ich później.

https://techcrunch.com/…/twitter-will-launch-a-bookmarking-…


Luksemburg tworzy państwową platformę ecommerce          "Luxsemburg for shopping" to platforma, nad którą pracuje właśnie luksemburski rząd. Wiele znajdujących się tam przedsiębiorstw nie posiada możliwości, by stworzyć własny sklep ecommerce. Inwestycje w handel internetowy są jednak niezbędne we współczesnym zglobalizowanym świecie.

https://marketingibiznes.pl/…/prasowka-e-commerce-45-lukse…/

Dove przeprasza za rasistowską kampanię                      Jakiś czas temu opinię publiczną wzbudziła kampania Dove, w której czarnoskóra kobieta zdejmuje ciemną koszulkę po czym zmienia się w białą, ubraną na jasno kobietę. Reklama oburzyła wielu internautów, wg których taki sposób przedstawienia kobiet jest niezwykle rasistowski. Marka dość szybko usunęła reklamę oraz przeprosiła za swoje działania.

http://www.wirtualnemedia.pl/…/marka-dove-przeprosila-za-ra…

ZNAJDŹ NAS: