#TygodnikOM - 3 października 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-10-05 11:16:46

1. Nowa opcja blokowania reklam w Adblocku Plus

Firma Eyeo, producent programu Adblock Plus wprowadziła nową wersję narzędzia, które pozwala ponownie na blokowanie reklam na Facebooku. Wcześniej społecznościowy serwis zastosował rozwiązanie wyświetlające reklamy pomimo korzystania przez użytkowników z Adblocka Plus.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/adblock-plus-jak-blokowac-re…

2. Rekomendacje w Social Mediach skuteczniejsze niż reklama w telewizji?

Reklamy w mediach społecznościowych są zdecydowanie mniej kosztowne, niż w dalszym ciągu okrutnie drogie spoty telewizyjne. Jak pokazują badania, coraz częściej oglądamy seriale i filmy w sieci. Oczywiście wszystko zależy od naszej grupy docelowej, warto jednak odnotować, że wśród milleniarsów jest to zauważalny trend.

Konsumenci coraz częściej są skłonni wydawać pieniądze na transmisję wideo online. Jak pokazuje badanie Deloitte „Digital Democracy Survey”, prawie połowa (49 proc.) konsumentów w Stanach Zjednoczonych subskrybuje płatne usługi transmisji strumieniowej.

Co trzeci przedstawiciel pokolenia Z i Y (milenialsi) przyznaje, że serwisy społecznościowe są dla nich głównym źródłem informacji, a 70 proc. milenialsów używa ich do komunikacji z markami. Konsumpcja treści typu binge-watching, czyli oglądanie serialu lub programu po kilka odcinków z rzędu lub cały sezon na raz jest coraz popularniejsza zarówno na zachodzie, jak i wśród użytkowników kraju nad Wisłą. Prawie trzy czwarte (73 proc.) badanych zadeklarowało, że ogląda treści wideo w ten sposób.

http://brief.pl/rekomendacje-w-social-mediach-bardziej-sku…/

3. Twitter zwiększy liczbę znaków?

Znakiem rozpoznawczym Twittera zdecydowanie jest ograniczona liczba znaków - 140 na jedną wiadomość. Być może już niedługo liczba ta zwiększy się aż dwukrotnie. Aktualnie trwają testy - wąskie grono użytkowników może dodawać posty z ograniczeniem do 280 znaków. 
Czy taka forma okaże się bardziej skuteczna? Czas pokaże - branża social media i dziennikarze odnoszą się do tych informacji dość krytycznie.

Sprawdź więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/twitter-z-dluzszym-limitem-z…

4. Chcecie rozpocząć współpracę z Inflencerami❓ Sprawdźcie z kim warto pracować!

Wśród polskich twórców internetowych po ponad milion obserwujących na Instagramie mają Littlemoonster96, Maffashion, Deynn i Red Lipstic Monster. Najpopularniejszym youtuberem gamingowym jest Rezigiusza, a kanałami rozrywkowymi - Ajgor Ignacy i Zdupy.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/littlemoonster96-przed-maffa…

5. Ograniczone dodawanie linków w filmach na You Tube

Jedną z możliwości zwiększenia efektywności filmów na YouTube jest opcja dodawania odnośników do stron zewnętrznych, które wyświetlane są w ostatnich 20 sekundach wideo, na tak zwanym ekranie końcowym. Opcja ta została kilka dni temu poważnie ograniczona, ponieważ YouTube nakłada dodatkowe wymagania na twórców wideo, którzy chcą z tej możliwości skorzystać.

Czytaj więcej na: https://www.emarketing.pl/…/ograniczone-dodawanie-linkow-w…/

6. Reklamy na Instagramie - sprawdź co powinieneś wiedzieć

Pomimo, że reklamowanie na Facebooku może wydawać się podobne do tego na Instagramie, istnieje między nimi wiele różnic.

Sprawdź koniecznie 7 rzeczy, które warto wiedzieć o reklamach na Instagramie:
http://www.proto.pl/…/7-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-na-tema…

7. Jak zatrzymać wypisy z bazy mailingowej?

Subskrybenci niekiedy wypisują się z naszej bazy i zdecydowanie nie powinniśmy się za to obwiniać. Zamiast się zamartwiać, lepiej zrobić coś, by takich sytuacji było jak najmniej.

Jak to uczynić? Sprawdźcie: https://freshmail.pl/blog/jak-zatrzymac-wypisy-z-bazy-p2/

8. Miesięczna liczba użytkowników Instagrama przekroczyła już 800 mln! Reklamodawcy to ponad 2 mln

Instagram ujawnił, że liczba jego miesięcznych użytkowników przekroczyła 800 milionów. To o 100 milionów więcej niż w kwietniu 2017 roku. Serwis ma obecnie 2 miliony reklamodawców, co oznacza wzrost o 100 procent w porównaniu z marcem bieżącego roku.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/instagram-z-800-milionami-uz…

9. Nie tylko Instagram i Facebook - nowych użytkowników możesz pozyskiwać także poprzez Pinterest

Ponad 175 milionów ludzi z całego świata jest aktywnych w serwisie co najmniej raz w miesiącu - to świetna okazja do pozyskiwania nowych użytkowników. Jak to zrobić?

Sprawdź na: http://nowymarketing.pl/a/15709,jak-pozyskac-nowych-uzytkow…

10. Ile zarabiają youtuberzy i z czego głównie czerpią dochód?

Jakie tematy kanałów oraz typy treści pojawiają się najczęściej na YouTube? Ile zarabiają twórcy działający w serwisie? Sprawdź wyniki najnowszego raportu GetHero i APYnews!

https://socialpress.pl/…/ile-zarabiaja-youtuberzy-i-z-czeg…/

ZNAJDŹ NAS: