#TygodnikOM - 19 września 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-09-19 13:11:57

Facebook pozwoli na "wyciszanie" stron znajomych!

Masz irytujących znajomych, którzy spamują Twoją tablicę? 
Już niedługo będziesz mógł wyciszyć ich na określony okres czasu. Facebook testuje właśnie opcję wyciszania. Opcja będzie obejmowała nie tylko znajomych ale także grupy. Rozwiązanie sprawi, że komunikaty z danego konta przestaną ukazywać się nam na jakiś czas, a jednocześnie osoba nie zostanie usunięta z grona naszych znajomych. 
Wg informacji opcja wyciszania ma działać czasowo. W aktualnie testowanej opcji, użytkownika lub grupę będzie można wyciszyć na 24 godziny, tydzień lub 30 dni. Być może opcja zostanie jednak bardziej rozbudowana. Aktualnie opcja testowana jest w USA, kiedy i czy w ogóle trafi do naszego - tego jeszcze nie wiadomo. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przestawać śledzić czy blokować kont, które są zbyt aktywne.

Facebook przyznał, że Rosjanie publikowali reklamy na portalu przed wyborami.

Facebook przekazał te informacje amerykańśkim władzom. Materiał przekazano specjalnemu prokuratorowi Robertowi Muellerowi i jego zespołowi, który zajmuje się śledztwem zmierzającym do wyjaśnienia wszelkich wątków związanych z ingerencją Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016r oraz zarzutami, że otoczenie Donalda Trumpa z przedstawicielami Moskwy podczas ubiegłorocznej kampanii.

http://businessinsider.com.pl/…/facebook-rosja-kupo…/m5mxghd

Instagram wprowadza zmianę w autoodtwarzaniu dźwięku w news feedzie.

Od niedawna niektórzy użytkownicy mogą zauważyć, że przeglądając instagramowego feeda, filmiki z dźwiękiem automatycznie się włączają . To nowość na Instagramie - jeszcze do niedawna aby uruchomić dźwięk trzeba było stuknąć w dany materiał. Obecnie dźwięk załącza się automatycznie.

Czy to dobra zmiana? Czas pokaże jak użytkownicy zareagują na te nowości. Warto jednak nadmienić, że dźwięk uruchamia się automatycznie tylko w momencie, gdy stukniemy w pierwszy filmik. Aplikacja zapamięta wówczas twór wybór i do końca danej sesji będzie odtwarzać wszystkie kolejne filmiki od razu z głosem. Jeśli jednak zamkniecie Instagram i otworzycie na nowo i nie włączycie dźwięku, kolejne filmy też nie powinny odtwarzać sie z głosem.

http://www.komputerswiat.pl/…/instagram-wprowadza-kontrower…

Facebook "ukarany" za śledzenie użytkowników.

Hiszpański organ nadzorujący ochronę danych osobowych - AEPD - nałożył karę 1,2 mln euro na Facebooka za naruszanie prywatności użytkowników poprzez śledzenie ich bez wcześniejszego uzyskania zgody. 
Firma zapowiedziała, że zamierza odwołać się od decyzji.
Wg danych AEPD Facebook gromadził dane na temat użytkowników bez ich wiedzy ,jak np. preferencje seksualne, poglądy, czy wierzenia religijne.

http://tvn24bis.pl/…/hiszpania-facebook-ukarany-1-2-mln-eur…

Facebook otwiera nowe laboratorium SI

Facebook coraz częściej inwestuje w sztuczną inteligencję. Zespół badań w tym zakresie powiększa się. Firma poinformowała o otwarciu w Montrealu zupełnie nowego laboratorium badawczego, który dołącza do juz istniejącej sieci.

http://technowinki.onet.pl/facebook-otwiera-nowe-lab…/r88nld

Instagram na Windows 10 z ulepszeniem dla relacji.

Jeśli korzystacie z aplikacji Instagram na urządzenia z Windows 10 - mamy coś dla Was. Nowa aktualizacja oprogramowania z pewnością przypadnie Wam do gustu. Pojawiło się bowiem wiele zmian, które obejmują m.in. relacje czy też nowy skrót dający łatwy dostęp do archiwalnych postów. Uaktualnienie dostępne jest z poziomu sklepu Windows.

http://www.komputerswiat.pl/…/instagram-na-windows-10-z-ule…

Internetowe kampanie dla seniorów - dlaczego nie!

Seniorzy w internecie to dość specyficzna grupa odbiorców. Jak powinna wyglądać idealna kampania do tej grupy docelowej?

Sprawdźcie konicznie na: https://publicrelations.pl/jak-wygladaja-kreacje-marketing…/

Jaki potencjał marketingowy ma najnowszy iphone?

Opinie o najnowszym Iphone X są bardzo różne. Apple ma jednych z najbardziej lojalnych klientów, którzy z pewnością będą zachwyceni każdym sprzętem, który wyda marka. Z drugiej strony nie brakuje też głosów, że nowy iphone jest zdecydowanie za drogi jak na funkcje jakie oferuje. Bez względu na to czy jesteśmy fanami marki czy nie koniecznie, nie da się ukryć, że popularność marki jest ogromna, a co za tym idzie dobrze wiedzieć jak wykorzystać marketingowy potencjał nowych sprzętów z jabłkiem.

Jaki potencjał dla marketerów niosą za sobą nowe iphone?

Przeczytajcie: https://insights.newscred.com/apple-iterates-whats-import…/…

A propos sprzętu z logotypem jabłka...
Czy to możliwe, żeby Apple chce zablokował pliki cookies na Safari?
czytaj więcej na: http://www.adweek.com/…/every-major-advertising-group-is-b…/

Co najnowsza aktualizacja Google oznacza dla Ciebie i Twojego SEO?

Sprawdź na: https://www.impactbnd.com/blog/google-hawk-update-local-seo

ZNAJDŹ NAS: