#TygodnikOM - 12 września 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-09-13 12:30:22

Messenger jak Tinder?

Twórcy największego portalu spolecznościowego na świecie - Facebooka - czerpią inspiracje już nie tylko ze Snapchata. 
Teraz do gry włączają także funkcjonalność Tindera! 
Czy już niedługo Facebook będzie odpowiadał na wszystkie nasze potrzeby, tak aby inne portale były zbędne? Wydaje się, że do tego właśnie zmierza.

Wąska grupa użytkowników w Kanadzie i Nowej Zelandii testuje już nową funkcję. Na czym ma ona polegać? Otóż Messenger ma niedługo wyświetlać nam profile osób z poza naszych znajomych, które mają z nami wiele wspólnego. Mają być to osoby o podobnych do nas zainteresowaniach, lubiących podobne profile, wybierających się na takie jak my wydarzenia itd.

Platforma chce w ten sposób nakłonić nas do nawiązywania nowych znajomości. To jednak nie wszystko! Facebook nie chce, abyśmy zapomnieli o naszych starych znajomych. Co jakiś czas ma pojawiać się profil użytkownika z zapytaniem: "Czy chcesz się spotkać z X w tym tygodniu?" Do wyboru będziemy mieć dwie odpowiedzi: "Tak" lub "Nie". Obie pozostaną prywatne do czasu gdy jednak ze stron zareaguje. Jeśli zaś dwoje użytkowników odpowie "tak" wtedy rozpoczniemy konwersację. Nie chodzi tu jednak o randki a raczej o zachętę do kontaktu z nowymi lub dawno nie widzianymi przyjaciółmi.

Facebook wyda miliony dolarów na ekskluzywne treści wideo

Facebook stara się coraz bardziej rozwijać platformę Watch. Do końca 2018r planuje wydać miliard dolarów na oryginalne produkcje wideo. Nie wiemy jeszcze jakie produkcje powstaną za te pieniądze, z pewnością nie będą to jednak klasyczne seriale.

Choć Facebook dysponuje olbrzymią bazą kontaktów, z pewnością trudno będzie mu dorównać Netflixowi, który zapowiedział, że w 2018r planuje wydać na produkcje 7 mld dolarów.

http://www.wirtualnemedia.pl/…/facebook-wyda-miliard-dolaro…

Już dziś konferencja Apple!

Już dziś - 12 września - odbędzie się konferencja Apple. Fani marki z pewnością nie mogą doczekać się premiery kolejny gadżetów i telefonów. Wśród nich prezentacja aż trzech iphone'ów - iphone X, iphone 8 i iphone 8s.

Transmisję ze Steve Jobs Theatre jak zwykle będzie można obejrzeć w internecie, pod tym adresem: https://www.apple.com/apple-events/september-2017/

Rozmowy telefoniczne przez Apple Watch - już niedługo będzie to możliwe!

Chcesz poczuć się jak James Bond i rozmawiać przez zegarek? Ta wizja wcale nie jest tak odległa! Apple Watch 3 ma zaoferować użytkownikom odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych. 
Jak na razie są to jednak nieoficjalne informacje. Wszelkie wątpliwości z pewnością rozwieje dzisiejsza konferencja giganta z Cupertino.

http://www.wirtualnemedia.pl/…/apple-watch-3-specyfikacja-m…

Zespół Facebook AI stworzył bota, który rozumie ludzką mimikę

Dotychczas roboty rozpoznawały ludzką mowę. Teraz zaczynają rozpoznawać mimikę i emocje. Do nauki facebookowego bota posłużyły filmy z You Tube, przedstawiające ludzi rozmawiających przez Skype'a. 
Co istotne, bot nie uczył się rozpoznawać poszczególnych stanów emocjonalnych jak smutek czy radość. Koncentruje się on natomiast na 68 punktach, na które podzielił ludzką twarz. Rozpoznaje on tzw. mikroekspresje.

Czytaj więcej: https://marketingprzykawie.pl/…/zespol-facebook-ai-stworzy…/

Social media przydatne także w czasie zagrożenia?

Zagrożenie terrorystyczne, huragany, powodzie - na świecie nieustannie dochodzi do klęsk żywiołowych, czy zagrożeń militarnych. W jaki sposób korzystać wówczas z portali społecznościowych? Czy mogą nam one pomóc?

Sprawdź koniecznie na: http://www.socialmediatoday.com/…/how-use-social-media-stay…

Instagram będzie pozwalał publikować treści ze Stories na Facebooku?

Wg nieoficjalnych informacji serwis Instagram testuje nową funkcję, która pozwoli użytkownikom na zamieszczanie treści stworzonych na platformę Stories także na ich kontach na Facebooku. Na razie nie wiadomo kiedy ta opcja będzie dostępna globalnie.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/instagram-pozwoli-publikowac…

Polski rynek reklamowy wart ponad 7 mld złotych, globalny ze wzrostem o 4 proc.

Wg prognoz agencji Zenith w 2017r. wydatki na reklamę w Polsce przekroczą kwotę 7 mld złotych, na świecie będzie to poziom 558 mld dolarów. W obu wypadkach motorem wzrostów będzie segment cyfrowy, w Polsce wyniki pogarsza prasa drukowana i radio. 
http://www.wirtualnemedia.pl/…/polski-rynek-reklamowy-wart-…

Marki na eksport?

Eksportowy potencjał marketingowy dostrzegło już bardzo wiele brandów. 
Sprawdź najciekawsze case studies: http://nowymarketing.pl/a/15383%2Cmarki-w-esporcie-case-stu…Prywatny profil tylko dla Twoich najbliższych znajomych?

Facebook testuje kolejną opcję mającą ułatwić nasze życie:

https://thenextweb.com/…/facebook-testing-private-profile…

ZNAJDŹ NAS: