#TygodnikOM - 1 sierpnia 2017r

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-08-03 10:49:15

Google Hire konkurencją dla Linkedin?

Google postanowił jakiś czas temu ukrócić proces poszukiwania pracownika przez pracodawców wprowadzając nową platformę. Na razie Hire obejmuje wyłącznie amerykańskie firmy liczące mniej niż tysiąc pracowników. Aplikacja stworzona jest więc raczej dla małych i średnich biznesów. Google Hire ma pozwolić na komunikacje z potencjalnym pracownikiem za pomocą Gmaila oraz samego Hire. Platforma będzie posiadała również kalendarz ułatwiający zaplanowanie rozmów rekrutacyjnych. Mówi się, że Google Hire stanie się bezpośrednią konkurencją dla Linkedin - największego obecnie serwisu rekrutacyjnego.

Cenzura na Facebooku?

Ostatnio social media poruszyła informacja jakoby w wyniku działań Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Facebook usunął 300 stron propagujących treści o zabarwieniu prawicowym. Autorzy stron uznały takie działania za przejaw cenzury. Ostatnie doniesienia Facebooka mówią jednak, że powodem zawieszenia był zwykły błąd. Poniżej oświadczenie Facebooka: "W wyniku błędu jednego z naszych systemów bezpieczeństwa w ostatni weekend doszło do tymczasowego zawieszenia niektórych stron na platformie. W momencie jego wykrycia, przywróciliśmy wszystkie dotknięte strony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z ich kilkugodzinną niedostępnością"

Natywne blokowanie reklam na Google Chrome?

Google już testuje, zapowiadane jakiś czas temu przez The Wall Street Journal natywne blokowanie reklam w przeglądarce.

Więcej dowiecie się tu: http://antyweb.pl/natywne-blokowani...

Amazon stworzy swój własny komunikator?

Aplikacja Anytime miałaby w założeniu standardowe funkcje czyli m.in. szyfrowanie wiadomości, rozmowy głosowe i wideo oraz oczywiście naklejki itp. Aplikacja byłaby także wyposażona w takie opcje jak grupowe słuchanie muzyki, czy zamawianie jedzenia.

 

 

Czy w dobie social media, email w dalszym ciągu generuje zyski w e-commerce?

Zastanawiacie się czy "tradycyjna" sprzedaż internetowa jaką są emaile w dalszym ciągu pozytywnie rokuje na Wasz biznes?

Przeczytajcie koniecznie: https://www.marketingprofs.com/arti...

Boty przyszłością komunikacji z klientem!

Boty to dość gorący temat w ostatnim czasie. Warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem zanim ustalisz budżet na kolejny rok.

Sprawdź koniecznie dlaczego: http://semahead.pl/blog/dyrektorze-...

ZNAJDŹ NAS: