#TygodnikOM - 18 lipca 2017r

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-07-19 12:09:54

Facebook testuje możliwość tworzenia GIF'ów bezpośrednio w aplikacji

GIF'y zdecydowanie zawładnęły social mediami, pomimo iż jest to forma znana i popularna już w latach 90. (choć zamieszczane wówczas krótkie materiały wideo wyglądały zupełnie inaczej). Facebook potwierdził, że nowa funkcja umożliwiająca tworzenie własnych GIF'ów jest już w fazie testowej. Opcja ma być dostępna z poziomu aplikacji mobilnej. Po kliknięciu w ikonkę aparatu widocznej w górnej części ekranu na smartphone'ie możliwe będzie nagranie wideo i stworzenie z niego GIF'a. Bezpośrednio będzie można dodać go do konwersacji, opublikować na wallu, czy po prostu zapisać w pamięci telefonu.

Facebook zapowiada nową funkcję pomagającą w dotarciu do nowych treści.

Explore feed to funkcja wprowadzona jakiś czas temu, pozwalająca użytkownikom na dotarcie do treści, które mogą ich zainteresować. Opcja tworzy newsfeed w oparciu o nasze wcześniejsze zachowania na portalu. Funkcja ta wciąż znajduje się w fazie testów, dlatego widzą je tylko niektórzy użytkownicy. Być może już niedługo wejdzie ona do powszechnego użycia.

Explore Feed nie jest jedyną funkcją zapowiedzianą w ostatnim czasie przez Facebooka. Na początku lipca wprowadzono również zmianę algorytmu pomagającą walczyć z fake news i clickbaitem.

You Tube wprowadza podgląd klipów wideo w Chrome i Operze.

You Tube wprowadził w swoim serwisie możliwość krótkiego podglądu wideo publikowanego w serwisie. Opcja dotyczy wybranych filmów i ogranicza się do desktopowych wersji przeglądarek. Warto jednak nadmienić, że funkcja dotyczy wyłącznie materiałów, których długość nie przekracza 30 sekund. Podgląd ma umożliwić użytkownikom zapoznanie się pobieżnie z treścią filmiku, jeszcze przed jego obejrzeniem.

Twitter udostępnia możliwość filtrowania powiadomień

Twitter postanowił podjąć kolejne kroki w celu zniwelowania trollowania i hejtu w sieci. Już teraz możesz ukrywać powiadomienia od niektórych grup użytkowników. Korzystający z serwisu mogą zablokować powiadomienia od kont, których nie obserwują lub które nie obserwują ich. Aby je wskazać, należy wejść w sekcję "ustawienia"-> "prywatność" -> "powiadomienia" -> "filtry zaawawansowane" i tam wybrać dogodną dla nas opcję.

To już trzeci z udostępnionych do tej pory sposobów na selekcję tweetów. Do tej pory, użytwkonicy mieli możliwość filtrować powiadomienia na podstawie jakości tweetów. Możliwe było również wyciszanie wyrazów oraz kont.

Dzień emoji - jakie są najpopularniejsze emotikony?

Mark Zuckerberg z okazji wczorajszego dnia emoji, udostępnił wykaz najpopularniejszych emoji używanych w różnych zakątkach świata. Na szczęście to uśmiechnięte i szczęśliwe buźki ;) Sprawdź, gdzie użytkownicy częściej płaczą ze śmiechu, a gdzie dominują serduszka!

ZNAJDŹ NAS: