KODA Bots inwestuje we własną technologię. Michał Pawełczyk w zarządzie spółki

Wrocławska firma tworząca chatboty dla biznesu rozwija nowe usługi i produkty oparte na własnej technologii. W tym celu do zarządu spółki dołączył Michał Pawełczyk, obecny szef technologii w KODA Bots.

2019-02-07 08:25:34

- Minęły niemal trzy lata odkąd Facebook wprowadził możliwość budowy własnych chatbotów. Od tamtej pory zbudowaliśmy wiele rozwiązań dostosowanych do potrzeb marek z różnych branż. W tym modelu pracujemy nadal i kolejne, duże realizacje są przed nami - mówi Daniel Świątkowski, CEO spółki Hexe Capital, do której należy KODA Bots - W tym roku rozszerzamy formułę działania o nowe usługi i produkty. Stąd inwestycja w rozwój własnej technologii i włączenie Michała Pawełczyka w prace zarządu spółki. - dodaje Świątkowski.

Michał Pawełczyk dołączył do zarządu spółki w miejsce ustępującej z funkcji prezesa Marty Ogórkiewicz. Pawełczyk, to doświadczony CTO i przede wszystkim autor          i główny architekt platformy KODA Bots. Od lat łączy kodowanie z kreatywnym spojrzeniem na potrzeby użytkownika. Tworzył projekty dla Żywca, PLAY, 4Fun.TV, Wedel czy PayU oraz odpowiada technologicznie za chatboty tworzone w KODA Bots.

Miniony rok upłynął nam nie tylko rozwoju spółki i prac na rzecz klientów. Rynek dojrzał i przyszedł czas na kolejne wyzwania technologiczne. Zbudowaliśmy nowe kompetencje wykraczające poza rozwiązania marketingowe na Messengerze. Mamy na koncie realizacje chatbotów intranetowych dla pracowników dużych korporacji. Nasza technologia staje się integralną częścią większych systemów programistycznych. Skończyliśmy prace nad platformą do tworzenia chatbotów. Przyszedł czas na udostępnienie jej szerokiej publiczności - zaznacza Pawełczyk. 

 

KODA Bots to studio projektujące chatboty wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji i autorską platformę integrującą się z dowolnym API. Firma należy do Hexe Capital, grupy spółek oferujących rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu w Internecie.

HEXE Capital to grupa kapitałowa przekuwająca pomysły w efektywne rozwiązania e-biznesowe. Tworzy firmy z obszaru nowych technologii i marketingu internetowego. W skład spółki wchodzą takie podmioty jak: KODA Bots, Hexe Data, Cut2Code, DOT     Partners czy InsightLand.

 

 

ZNAJDŹ NAS: