Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google dostępne już w Polsce

Już od dziś w Polsce (a także w całej Europie) można korzystać z rozbudowanego Centrum Bezpieczeństwa Google. Nowa funkcja daje użytkownikom dostęp do jeszcze większej liczby narzędzi umożliwiających zarządzanie swoimi danymi oraz łatwiejsze korzystanie z oferowanych przez Google ustawień kontroli prywatności. Użytkownicy będę mogli również dobrać najodpowiedniejszy sposób korzystania z technologii dla swojej rodziny.

2018-11-15 13:57:13

Google przez lata stworzył i stale udoskonala, wiele narzędzi, dzięki którym użytkownicy mogą mieć kontrolę nad swoimi danymi. Konto Google zapewnia dostęp do wszystkich ustawień, dotyczących ochrony swoich informacji; Ustawienia prywatności pomagają szybko sprawdzić jakie dane są wykorzystywane do personalizacji indywidualnych doświadczeń w internecie i na bieżąco podejmować decyzje na ich temat; funkcja Moja aktywność natomiast, pomaga sprawnie zarządzać informacjami na temat działań powiązanych z kontem. Teraz do tego grona dołącza również nowe Centrum Bezpieczeństwa. Użytkownicy znajdą w nim przydatne informacje i wskazówki na temat tego jak bezpiecznie korzystać z technologii, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich w sieci i jak skutecznie się przed nimi chronić. Wszystko to zebrane w jednym miejscu, aby dostęp do wiedzy, był jeszcze łatwiejszy.

W nowym Centrum Bezpieczeństwa, przydatne informacje, znajdą również rodzice. Dowiedzą się m.in. o tym w jaki sposób korzystać z takich narzędzi jak: Family Link czy YouTube Kids i jak określić zasady obecności swoich dzieci w internecie. Będą mogli również uzyskać przydatne porady dotyczące tego w jaki sposób rozmawiać z małymi dziećmi czy nastolatkami na temat rozwagi, wyznaczania granic i zachowania bezpieczeństwa online. Na platformie znajdą się również przydatne dla rodziców informacje na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii, takich jak cyberprzemoc, nadmierna ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem czy też niekontrolowane dzielenie się danymi przez małoletnich. Porady w tych kwestiach pochodzić będą od cenionych ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

***

Larry Page i Sergey Brin założyli Google we wrześniu 1998 r. Dzisiaj Google zatrudnia ponad 50 tys. osób na całym świecie, oferując szeroką gamę popularnych produktów oraz platform takich jak: wyszukiwarka, Mapy, rozwiązania reklamowe, Gmail, Android, Chrome i YouTube. Polskie biuro Google rozpoczęło działalność w 2005 r. w Warszawie. W październiku 2015 r. powstał holding Alphabet, a Google stał się jego częścią. Więcej na temat misji Alphabet można znaleźć pod adresem http://abc.xyz.

 

ZNAJDŹ NAS: