CERTYFIKAT SSL – ZALETY I WADY SZYFROWANEGO POŁĄCZENIA W WITRYNIE [INFOGRAFIKA]

Zaszyfrowanie danych przesyłanych między przeglądarką a serwerem strony internetowej ma na celu uniemożliwienie ich przechwycenia i modyfikacji przez niepowołane osoby. Aby zabezpieczyć w ten sposób witrynę i jej użytkowników należy zainstalować na niej tzw. certyfikat SSL lub TLS.

2018-03-09 14:52:54

Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze – w czerwcu 2016 r. wśród Top 10 wyników wyszukiwania Google w USA 30% stron korzystało z szyfrowanego połączenia HTTPS, a dla lutego 2018 r. liczba ta jest szacowana aż na 78%.

Jaki jest zakres korzyści, a jakie są minusy stosowania certyfikatu SSL? W jakich branżach jest najczęściej wykorzystywany i co radzi Google, aby wdrożenie bezpiecznego połączenia HTTPS nie spowodowało obniżenia widoczności witryny w rezultatach wyszukiwarki? Informacje te przedstawia infografika przygotowana przez agencję SEO SEMTEC.

Infografika do pobrania: https://www.semtec.pl/wp-content/uploads/2018/02/Certyfikat-SSL-polaczenie-HTTPS-poradnik-SEMTEC.jpg

 

SEMTEC Sp. z o.o. – agencja marketingowa, należąca do Cube Group – jednej z największych firm specjalizujących się w performance marketingu w Polsce. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi związane z marketingiem w wyszukiwarkach. Zajmuje się audytami i optymalizacją stron, tworzy i realizuje dedykowane strategie SEO, prowadzi kampanie AdWords. Oferuje także działania content marketingowe: tworzenie treści, ich dystrybucję oraz promocję. Świadczy profesjonalne usługi copywriterskie na potrzeby wewnętrznych i zewnętrznych strategii contentowych. Łącząc SEO z content marketingiem, skutecznie zarządza reputacją marki. Portfolio agencji liczy ponad 300 klientów, wśród których znajdują się największe polskie marki.

ZNAJDŹ NAS: