Accredito.com zwycięzcą Sports StartUp Project!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że projekt Accredito.com został wybrany zwycięzcą konkursu Sports Startup Project organizowanego w ramach Forum Sportu i Biznesu Sportbiz 2017.

2017-04-06 14:41:50

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że projekt Accredito.com został wybrany zwycięzcą konkursu Sports Startup Project organizowanego w ramach Forum Sportu i Biznesu Sportbiz 2017.

 

Od niemal dwóch lat Accredito.com pozwala biurom prasowym organizacji sportowych, dziennikarzom oraz redakcjom na usprawnienie ich komunikacji, łatwe organizowanie pracy i realizowanie procesów akredytacyjnych. Podczas tegorocznej edycji Forum Sportu i Biznesu – Sportbiz 2017 projekt znalazł się wśród finalistów konkurs Sports Startup Project – Bardzo cieszymy się z tej nagrody, która jest wyróżnieniem nie tylko dla nas, ale również dla wszystkich użytkowników Accredito.com, którzy obdarzyli nas zaufaniem przez ostatnie miesiące.

Wspólnie mamy szansę rozwijać nasze narzędzie, by każdego dnia dawało ono zarówno biurom prasowym, jak i przedstawicielom mediów jeszcze więcej możliwości. Cieszymy się, że droga którą wybraliśmy, została uznana za właściwą również przez ekspertów zasiadających w jury konkursu – mówi Tomasz Świetlikowski, CEO Accredito.com.

 

Accredito.com skupia w tej chwili ponad 100 biur prasowych z największych polskich organizacji, klubów czy obiektów sportowych. Z systemu korzysta na co dzień ponad  8 000 dziennikarzy z przeszło 1 500 redakcji, a w systemie organizowane już były procesy akredytacyjne m.in.

na mecze Champions League, Velux EHF Champions League, siatkarskiej Ligi Mistrzów czy na takie wydarzenia jak Intel Extreme Masters.

 

- W tym roku w finale Sports Startup Project znalazły się wyjątkowo ciekawe projekty, a jury w tym gronie zdecydowało, że wyróżnić należy właśnie Accredito.com. Z pewnością sama koncepcja rozwiązania zaproponowanego przez autorów, możliwości jakie system daje użytkownikom, jak i bardzo szybka reakcja rynku na produkt pokazuje, że Accredito.com ma naprawdę duże możliwości. Cieszymy się, że na Forum Sportu i Biznesu Sportbiz możemy przedstawiać tak ciekawe koncepcje.

Pokazuje to, że na rynku innowacji w sporcie mamy w Polsce dużo do zaoferowania – mówi Piotr Matecki, prezes SportWin, organizatora Forum Biznesu i Sportu Sportbiz 2017.

 

W najbliższym czasie Accredito.com czeka dalszy rozwój, który ma pozwolić zarówno biurom prasowym, jak i dziennikarzom wykorzystywać go w swojej pracy jeszcze skuteczniej – Przez ostatnie miesiące udało nam się zrealizować nasze plany, ale przed nami jeszcze dużo pracy, bo Accredito.com już wkrótce ma szansę stać się naprawdę potężnym narzędziem. Nagroda, którą otrzymaliśmy na tak prestiżowej imprezie jak Sportbiz 2017 z pewnością jest doskonałą motywacją dla całego zespołu, który pracuje nad rozwojem projektu. Dodatkowo bardzo cieszy nas to, że w finałowej trójce znalazły się dwa świetne projekty innych poznańskich firm, Fans4Clubs i Swimmo. To pokazuje, jaki duży potencjał mamy dla działań innowacyjnych w stolicy Wielkopolski – mówi Maciej Krzyżanowski, COO Accredito.com.

 

Przed zespołem Accredito.com czas wytężonej pracy, gdyż system już wkrótce ma zostać znacznie rozbudowany - Cały czas pracujemy nad rozwojem funkcjonalności. Już wkrótce chcemy m.in. udostępnić dziennikarzom wartościowe dane statystyczne czy analizy dotyczące interesujących ich wydarzeń czy zawodników. Nowe możliwości zyskają też organizacje korzystające z biur prasowych. W tej chwili prowadzimy już rozmowy nad wprowadzeniem naszego produktu na rynki zagraniczne. Z naszych analiz, jak i  pierwszych bardzo pozytywnych reakcji ze strony naprawdę największych europejskich marek sportowych, wiemy że zapotrzebowanie na taki produkt jak Accredito.com jest bardzo duże.

Coraz śmielej spoglądamy również poza branżę sportową. Pierwszym doskonałym przykładem może być ESL, która organizuje m.in. Intel Extreme Masters i wykorzystała już nasze rozwiązanie podczas ostatniej imprezy w Katowicach – mówi Świetlikowski.

Maciej Krzyżanowski
HIVE SPORTS & MEDIA

ZNAJDŹ NAS: