E-sukces bywa kłopotliwy

Zgodnie z raportem przygotowanym przez Neustar na grupie 300 administratorów mniejszych serwisów e-commerce, na wzrost ruchu o 100% przygotowanych jest 55% ankietowanych, na trzykrotny skok już zaledwie 27%, zaś z przyrostem liczby odwiedzin o 300% poradzi sobie już tylko 7% badanych. Wzrost zainteresowania ofertą oraz rosnące w górę słupki zysków to wymarzony scenariusz, jednak bez właściwego przygotowania na dynamiczny wzrost skali biznesu, sukces może okazać się bardzo niebezpieczny.

2017-05-05 09:59:26

Kłopotliwe oblicze sukcesu

Problemy z obsłużeniem bardzo dynamicznie rosnącego ruchu internetowego na stronie WWW nie są jedynie fikcyjną wizją służącą do straszenia świeżych przedsiębiorców, ale najrzeczywistszą prawdą. Wszystko dlatego, iż za pośrednictwem różnych narzędzi, w tym tych poprawiających pozycjonowanie witryny w wyszukiwarkach czy działań stricte reklamowych, administratorzy platform e-commerce dążą do systematycznego zwiększania liczby odwiedzin, które to naturalnie przekładają się na wzrost wartości sprzedaży. Zdarza się jednak, iż stają się poniekąd „ofiarami własnego sukcesu”, nie przygotowując infrastruktury IT na nawet kilkukrotnie wyższe wartości sieciowego ruchu generowanego przez coraz liczniejsze rzesze klientów e-sklepu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: