Trzy sytuacje, do których prawdopodobnie by nie doszło, gdybyś miał serwer VPS

Był piękny, słoneczny dzień. Jadąc do pracy usłyszałem wiadomość radiową. Mówiono o nowatorskiej metodzie, wykorzystującej filmy rysunkowe do komunikowania kilkuletnim dzieciom trudnych zagadnień związanych z krwiodawstwem oraz przeszczepami narządów. Wtedy do głowy mi nie przyszło, że tak interesującą akcję zbojkotują… serwery!

2016-12-20 12:16:45

Po dotarciu do firmy okazało się, że biuro obsługi klienta odnotowuje całą masę zgłoszeń na temat niedziałającego serwera. Praktycznie cały poranek był tą awarią zdominowany. Szybko wyszło na jaw, że chodzi o stronę www z filmem rysunkowym, o którym była mowa w społecznej akcji. Zlokalizowana na zwykłym, współdzielonym serwerze, zwyczajnie nie wytrzymała obciążenia, związanego z masowym pobieraniem wideo przez użytkowników, zachęconych informacjami w mediach!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: