Polak lubi SMS-y bardziej niż przeciętny Europejczyk. Potencjał dla biznesu w Polsce?

Przeciętny Polak komunikuje się za pomocą SMS-ów częściej niż przeciętny Europejczyk - wynika z "Raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2015 roku" wydanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wysoka popularność SMS-ów w naszym kraju to dobra wiadomość dla firm i marketerów.

2016-08-25 12:31:35

Według danych przywoływanych przez UKE przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie. To znacznie więcej od unijnej średniej wynoszącej 68 wiadomości. Na czele zestawienia znalazła się Francja, gdzie przeciętny użytkownik w ciągu miesiąca wysyła aż 255 wiadomości. Co ciekawe, kraje takie jak Włochy, Niemcy i Hiszpania znalazły się na końcu zestawienia. Przeciętny użytkownik komórki w Niemczech wysyła zaledwie 12 SMS-ów w ciągu miesiąca, a w Hiszpanii – 3 wiadomości.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: