Windows 10 z szansą na sukces? Porównanie najpopularniejszych systemów operacyjnych Polaków

Już dziś w Polsce oficjalnie pojawił się najnowszy system operacyjny Microsoft Windows 10. Pogłoski o tej premierze krążą już od dawna - do najczęściej poruszanych na branżowych portalach zagadnień należy interfejs, na jaki zdecydować mieliby się projektanci Microsoft, jak i dostępność nowego oprogramowania. Obie kwestie powodowane są niezadowoleniem użytkowników i silną krytyką ekspertów, jakiej poddany został poprzednik nowego systemu operacyjnego, czyli kontrowersyjny Windows 8.

2015-07-29 21:37:44

Z tego też powodu Microsoft postanowił między innymi przywrócić Menu Start – element powtarzający się w dotychczasowych wersjach oprogramowania aż do systemu Windows 7. W kolejnej edycji zastąpiony on został kafelkami, które odsyłały użytkowników do poszczególnych aplikacji. Interfejs Windows 8 zachowany zostanie tylko częściowo – wybrane kafelki znaleźć będzie można w Menu Start. Ciekawą informacją dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 jest również fakt, że w przeciągu roku będą oni mogli aktualizować swój system na posiadanych urządzeniach do Windows 10 bezpłatnie – niezależnie od tego, czy korzystają oni z laptopów, tabletów czy smartfonów. Zdaniem krytyków ruch ten ma służyć dodatkowej promocji nowego systemu operacyjnego oraz wzmocnić zainteresowanie użytkowników jego mobilną wersją.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: