Narzędziownia testera aplikacji mobilnych

W cyklu "Narzędziownia" informacjami o tym, czego na co dzień używa, skąd czerpie wiedzę i co obserwuje, dzieli się Piotr Cejmer, Quality assurance tester w Kalicińscy.com.

2015-04-09 07:54:07

Narzędzia, programy, wtyczki i aplikacje, bez których nie wyobrażam sobie pracy to:

  1. (Android) Total Commander - pozwala na pełną kontrolę plików znajdujących się na urządzeniach, instalowanie aplikacji mobilnych, przesyłanie plików zarówno przez lan jak i ftp.
  2. (And+iOS) Google Drive - dzięki niemu mogę szybko przesyłać screeny, edytować pliki oraz trzymać wszystkie dane razem, a nie rozrzucone po wielu urządzeniach.
  3. (And+iOS) Crashlytics - prosty program umożliwiający kontrolę najświeższych deweloperskich wersji aplikacji wraz z historią zmian i aktualizacji.
  4. (Desktop) VM Virtual Box - pozwala na emulowanie systemów, sprawdzanie konkretnych wersji przeglądarek na różnych systemach operacyjnych w szybszy sposób, niż przełączenie całego systemu na komputerze.
  5. (Mac) iTunes / Developer Tools Safari - pozwalają na debugowanie aplikacji, stron, ułatwiają wyszukiwanie błędów na urządzeniach marki Apple.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: