Wynająć, kupić czy napisać - jak wybrać optymalną platformę e-commerce?

Rynek platform e-commerce oferuje ogromnie dużo możliwości, które spełniają całe spektrum potrzeb biznesowych. Co do zasady, pozyskać oprogramowanie można na trzy sposoby: wynająć, kupić na własność lub napisać samemu. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety.

2014-03-07 17:54:06

Najrzadziej wybieranym modelem jest napisanie platformy od zera, samemu. Pomimo niewątpliwych zalet, takich jak 100% dopasowanie do potrzeb klienta, rozwiązanie to nie cieszy się popularnością z uwagi na ogromny koszt wytworzenia takiego oprogramowania. Inne zalety to 100% własność oprogramowania, niezależność od czynników zewnętrznych i możliwość budowania trwałej przewagi konkurencyjnej poprzez funkcjonalności lub rozwiązania nieobecne na innych platformach. Niestety dobrzy programiści są bardzo drodzy, a do stworzenia własnej platformy sklepowej potrzeba ich co najmniej kilku (a czasami kilkuset) na pełny etat. Rzadko kiedy opłaca się wytwarzanie unikalnego oprogramowania, ponieważ żeby osiągnąć efekty (takie jak platformy, które funkcjonują na rynku), trzeba poświęcić wiele tysięcy godzin i linii kodu. Dodatkowo oprogramowanie jest rozwijane tylko przez nas, co oznacza, że nie osiągniemy takiego efektu skali, jak w przypadku największych społeczności developerskich idących w tysiące uczestników.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Aby uzyskać dostęp do zasobów premium i naszego newslettera prasowego wpisz swój adres e-mail:

Zapisz się i zyskaj

- dedykowane zniżki na szkolenia i projekty branżowe
- najświeższe informacje z rynku podane w prostej i kompaktowej formie
- dostęp do najwartościowszych treści na www.o-m.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

ZNAJDŹ NAS: