Online Marketing Polska
Pobierz darmowe poradniki
 • Raport SEO 2016 - liderzy swoich branż
  Format: - 4 KB
  Pobierz plik
 • Influencer Marketing - praktyczny e-book
  Format: pdf - 10,36 MB
  Pobierz plik
 • Przewodnik Grupy Wirtualna Polska S.A. po obszarze e-mail marketingu.
  Format: pdf - 2,56 MB
  Pobierz plik
POKAŻ WIĘCEJ PLIKÓW
KATEGORIE
X Kongres Online Marketing - relacja

Akcje tygodnia#13: Orange LTE bez limitu, Snickers z Jasiem Fasolą, IKEA na Halloween

Akcje tygodnia#13: Orange LTE bez limitu, Snickers z Jasiem Fasolą, IKEA na Halloween

- Od jakiegoś czasu zewsząd słychać opinie o tym, że mobile stanie się najważniejszym kanałem komunikacji. W końcu te prognozy zaczynają się urzeczywistniać, czego dowodem jest mnóstwo marketingowych przedsięwzięć z ostatniego okresu - reklamowymi inspiracjami dzieli się Grzegorz Miśta, dyrektor marketingu w ActiveMobi.

W cyklu kOMPozycje przybliżamy polskie i zagraniczne przykłady małych i dużych działań marketingowych, które przyciągnęły naszą uwagę w ciągu ostatnich tygodni. W wyborze ciekawych akcji tym razem pomógł nam Grzegorz Miśta, dyrektor marketingu w ActiveMobi:

Premiera Samsung Galaxy Note 4

Warto odnotować premierę Samsung Galaxy Note 4. To znak, że rynek mobile bardzo się wzmacnia i stawia na phablety (czyli urządzenia z dużym ekranem będąc czymś pomiędzy smartfonem a tabletem. Najnowszy Galaxy Note 4 jest właśnie najmocniejszym przykładem tego trendu):

Orange - LTE bez limitu

Kolejnym dowodem na to, że nie ma ucieczki przed mobile jest najnowsza kampania Orange. Chodzi o najnowsza ofertę, w której mobilny internet LTE jest bez limitów:

Snickers Mr Bean

Pomimo tego, że komunikacja w kanale mobile nabiera wreszcie rozpędu to rzecz jasna w innych gałęziach marketingu także jak zawsze wiele ciekawego się dzieje. Moją uwagę ostatnio przykuła lekka i zabawna reklama Snickersa z Jasiem Fasolą:

IKEA Halloween

Poziom kreacji trzyma jak zazwyczaj Ikea. Z wyczuciem parodiowała niedawno reklamy i fanów Apple:

A hitem najnowszym szwedzkich mebli jest publikowana w czas Halloween reklama oparta na motywie z horroru „Lśnienie”:

PZU Dom

Z polskich kampanii podziwiać można to jak PZU konsekwentnie promuje się jako firma zarazem z tradycjami, poczuciem humoru i wyczuciem nowoczesności:

art+bits

Z wydarzeń na polskim gruncie wyróżnia się katowicka inicjatywa z obszaru technologii i sztuki. Chodzi o festiwal art+bits eksplorujący obszary, które też będą przyszłością marketingu.  

---

Jakie działania zainspirowały redakcję OMP? Polecamy album kOMPozycje na profilu Online Marketing Polska na Facebooku.

Grzegorz Miśta
ActiveMobi

Dyrektor marketingu ActiveMobi, polskiego kreatora stron mobilnych, umożliwiającego tworzenie stron mobilnych poprzez przeciąganie i upuszczanie gotowych komponentów. Od lat specjalizuje się w digital marketingu. Jest fachowcem od planowania architektury informacji oraz projektowania użytecznych serwisów mobilnych i tradycyjnych stron www dla biznesu. Ma 8-letnie doświadczenie w tworzeniu międzynarodowych projektów digitalowych dla różnorodnych branż. Pracował m.in. jako menadżer projektów w Hypermedia (obecnie Dentsu) i w e-point. Był także zewnętrznym konsultantem w zakresie użyteczności i planowania architektury informacji oraz właścicielem sklepu e-commerce.

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie o-m.pl,
 • cotygodniową porcję porad i inspiracji e-marketingowych,
 • dodatkowe korzyśœci od Partnerów Magazynu Online Marketing Polska.

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Tagi: #kOMPozycje, #kampanie, #reklama

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl